CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.56° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KANUN DIŞI SUBYAN OKULLARI VAR

İl Genel Meclisi Şubat ayı 3. oturumu dün Valilik yüzüncü yıl toplantı salonunda yapıldı. Kurul üyeleri ziyaretçi olarak katılım sağladı. Tek gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında İzmit,

6 Şubat 2013 Saat: 14:27
KANUN DIŞI SUBYAN OKULLARI VAR
KANUN DIŞI SUBYAN OKULLARI VAR

İl Genel Meclisi Şubat ayı 3. oturumu dün Valilik yüzüncü yıl toplantı salonunda yapıldı.

Kurul üyeleri ziyaretçi olarak katılım sağladı. Tek gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında İzmit, Kartepe, Başiskele ve Gölcük ilçelerinde incelemeler yapan İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu Ahmet Haluk Şen, tarafından meclis üyelerine okundu.

İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç, İl Genel Meclisi Şubat ayı 3 oturumunda imar ve bayındırlık komisyonu raporunu değerlendirdi.

Sadece şahısların mülkiyet alanları eğitim alanı olarak gösterilsin diyen Kılıç, “Biz eğitim alanlarına ayrılan şahıs mülkiyetleri mağduriyeti gidermek amacıyla alacağız ya da şahıslara geri vereceğiz” dedi.

CHP’li Meclis üyesi Nurhan Atalay ise, komisyon çalışmasını önemli bulduğunu söyleyerek Kocaeli’de kanun dışı çalışan sübyan okulları olduğunu öne sürerek, bununla ilgili önlem alınıp alınmadığını sordu.

Atalay, “Küçücük çocuklar eğitim görüyor. Burada ki eğitimler ortak eğitime uymuyor diyerek herkesin kendi ilçelerinde çalışmalar yaparak okulları tespit etmeleri yönünde sözlü önerge sundu.

AK Parti Grup Başkan Vekili Celal Özkaraarslan Milli eğitimin okullarıyla bizim görev alanlarımız bellidir. Kayıtlı olmayan okullarla ilgili bir çalışmamız olamaz. Siz suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bu tespitleri yapmışsınız bu sizin şahsi kanaatiniz’ diyerek Atalay a cevap verdi.

Milli eğitim Müdür Vekili Ali Osman Karabayır konu ile ilgili “Milli eğitim bakanlığı literatüründe sübyan okulu diye bir okul yok. Mili eğitim Bakanlığı veya müdürlüğü dışında bir faaliyet sürdürüyorsa bunun görevlisi kolluk görevlileridir’’ dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız