FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kandıra'da Yoğun Bakım Kapalı

Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nin yaklaşık 5 aydır doktor olmadığı için kapalı olduğu ortaya çıktı. Yoğun bakıma alınması gereken hastalar ambulans yardımıyla Kandıra'dan İstanbul, Konya, Ispart

28 Mart 2016 Saat: 09:27
Kandıra'da Yoğun Bakım Kapalı
Kandıra'da Yoğun Bakım Kapalı

Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nin yaklaşık 5 aydır doktor olmadığı için kapalı olduğu ortaya çıktı. Yoğun bakıma alınması gereken hastalar ambulans yardımıyla Kandıra'dan İstanbul, Konya, Isparta, Gebze ve Yalova gibi merkezlere sevk ediliyor

Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi'nde yoğun bakım servisi krizi yaşanıyor. Kandıra’da yoğun bakım servisinde doktor olmadığı için ve Kocaeli'deki diğer hastanelerin de yoğun bakım servisleri dolu olduğu zamanlarda hastalar, başka illere sevk ediliyor. Servisin yaklaşık 5 aydır kapalı olduğu iddia ediliyor.

 

SERVİSLER BİRLEŞTİRİLDİ Mİ?

Öte yandan hastanedeki personel yetersizliği nedeniyle bazı servislerin birleştirildiği öğrenildi. Hastanede, dahiliye, çocuk ve cerrahi servislerinin birleştirilerek hizmet verildiği iddia edildi. Kandıra halkının da yaşanan bu olumsuzluklardan rahatsız olduğu gelen bilgiler arasında.

 

KADIN DOĞUM UZMANI YOK

Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi'nin yoğum bakım servisinin doktorsuzluk nedeniyle kapalı olmasının yanı sıra hastanede kadın doğum uzmanı da bulunmuyor. Doğum yapması gereken kadınlar diğer ilçelerde bulunan hastanelere sevk ediliyor.

 

2009'DA AÇILMIŞTI

Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi'ne yoğun bakım servisi 2009 yılında açılmıştı. O dönem çok büyük bir ihtiyacı karşılayan yoğun bakım servisini, dönemin Kandıra İlçe Kaymakamı Hamza Erkal, dönemin Sağlık Grup Başkanı Özgür İpçi, dönemin Kandıra Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Kurban ve yine dönemin Kandıra Mal Müdürü V. Satı Arslan açmıştı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız