FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kandıra Geleceğin En Güzel İlçesi Olacak

Kandıra’da biz dizi ziyaretlerde bulunan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, ilçede yapılan yatırımları yerinde inceleyerek, “Kandıra geleceğin en güzel ilçesi olacak” dedi

2 Şubat 2016 Saat: 17:06
Kandıra Geleceğin En Güzel İlçesi Olacak
Kandıra Geleceğin En Güzel İlçesi Olacak

Kandıra’da biz dizi ziyaretlerde bulunan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, ilçede yapılan yatırımları yerinde inceleyerek, “Kandıra geleceğin en güzel ilçesi olacak” dedi

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kandıra’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Vali Güzeloğlu’nu Kandıra Kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakamı İsmail Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Sadi Ateş, tüm kurum idarecileri ve sivil toplum örgütleri karşıladı. Vali Güzeloğlu ilçe kaymakamlık makamında ilçeye yapılacak yatırımlar hakkın da bilgi verdi.  


EĞİTİME KAZANDIRACAĞIZ
Kandıra Lisesi yerine yapılacak olan Kandıra İmam Hatip Ortaokulu’ndan söz eden Vali Güzeloğlu, “Bu gün Kandıra’da bazı yatırımları yerinde inceleyeceğiz. Bunların başında Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu inşaatımız var. Bildiğiniz gibi yaz döneminde sayın bakanımızla birlikte Kandıra’ya gelmiştik. O yatırımları ve Milli Eğitim’de ki altyapıları yerinde inceledikten sonra bu yatırımlar için kararımızı verip inşaata başlamıştık. İnşallah en kısa zamanda hizmete açıp Kandıra’mıza, eğitim hayatımıza kazandıracağız” dedi. 


TALİMAT VERDİ 
Vali Hasan Basri Güzeloğlu daha sonra ilçede yapımı devam bin  kişilik spor salonunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Vali Güzeloğlu, spor salonuna Kandıra’nın kahraman evladı Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in isminin verileceğini açıkladı. Kandıra İmam Hatip Ortaokulu inşaatını da gezen Vali  Güzeloğlu, bazı eksikliklerin giderilmesi yönünde yetkililere talimat verdi. Okulun birinci kata yemekhane, çatı katına ise 2 toplantı salonunun yapılmasını istedi. 


MANDA ÇİFTLİĞİ 
Güzeloğlu daha sonra Kandıra-Kefken yolu Yulaflı Köprüsü mevkiine 2014 yılında faaliyete giren manda çiftliğini de ziyaret etti.  Buffa Süt Ürünleri Mandıra İşletmesi işletmecisi Niyazi Yelkencioğlu öncülüğünde tesisi gezen Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler hayranlıklarını gizleyemedi. Niyazi Yelkencioğlu, 53 dönüm arazi üzerine bulunan çiftlikte 390 tane mandanın bulunduğu bilgisini verdi. 


BÜYÜK MUTLULUK
Vali Güzeloğlu, “Bugün bu tesisimizi ziyaret etmekten ve bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 100 manda ile başlayan yolculuğunuz şu anda 400’lere yaklaştı. Bu ve buna benzer tesislerin kurulmasını çok önemsiyor ve destekliyoruz. Burada yaklaşık 20 ye yakın istihdamımız var. Bu açıdan istihdama da doğrudan katkınız bulunuyor. Bir başka mutluluğumuzda Kandıra’nın marka olma yolculuğunda kaymağından, yoğurduna ürünlerin çeşitlerini çoğaltıyoruz. İnanıyorum ki hem bu tesisimiz için, hem de bundan sonraki süreçte buna benzer tesislerimiz için sayıları çoğaltmak ve beklediğimiz kazanımları çok öteye taşımak mümkün olacaktır. Her işte öncü ve ilk olmak önemlidir. Bu tesisi bütün çiftçilerimize ve Kandıra’da ki insanlarımıza tanıtmamız lazım. Bizler destek vermeye hazırız” diye konuştu. 


TARIM ÇİFTLİĞİ
Vali Güzeloğlul, Buffa Süt Ürünleri Mandıra İşletmesi yetkilileri ile günün anısına toplu fotoğraf çektirerek, Narköy Sürdürülebilir Turizm ve Eğitim Merkezi Organik Tarım Çiftliğini ziyaret etmek için buradan ayrıldı.Narköy Sürdürülebilir Turizm ve Eğitim Merkezi Organik Tarım Çiftliğinin sahibi Nardane Kuşçu tarafından kapıda karşılanan Vali Güzeloğlu, tesisi gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Yetkilileri ile bir süre sohbet eden Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, hayırlı kazançlar temennisiyle tesisten ayrıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız