FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.53° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kandıra Belediyesi Borcu Olanlara Çağrı Yaptı

Borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenlemenin yürürlüğe girmesi ile borcu olan vatandaşlar, Kandıra Belediyesine başvurmaya başladı. Vatandaşların yararlanacağı bu fırsat için son gün 31 Ekim 2016.

13 Ekim 2016 Saat: 14:31
Kandıra Belediyesi Borçlular, Belediye Hacizleri Kalkıyor
Kandıra Belediyesi Borcu Olanlara Çağrı Yaptı

Kadıra Belediyesi Borçlulara Çağrıda Bulundu 

Son Tarih 31 Ekim 2016

6736 sayılı kanun ile borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenleme yürürlüğe girdi. Yasa düzenlemesi ile  Kandıra Belediyesine borcu olan vatandaşlar, 31 Ekim’e kadar müracaatta bulunarak belediyeye yönelik borçlarını yapılandırıp, peşin ya da taksitle ödeme fırsatı bulacak. Bu fırsattan tüm Kandıralı vatandaşlar yararlanacak. Bu kanundan yararlanılması halinde borçlara ilişkin birikmiş olan faiz ve gecikme zammı tutarlarından vazgeçilip bunun yerine Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak yeniden hesaplanacak. Böylelikle birikmiş gecikme faizi ve zammı yükü hafiflemiş olacak.

Borçlar ikişer aylık taksitler halinde ödenebilecek

Başvurular Kandıra Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü ya da www.kandira.bel.tr web sayfasındaki e belediye kısmından, internet bankacılığından yapılacak. Yİ-ÜFE oranı üzerinden yeniden hesaplanacak borç tutarı, peşin veya ikişer aylık dönemler halinde 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitte ödenebilir. Borcun peşin ödeme durumunda ise geriye dönük Yi-ÜFE oranı ile hesaplanacak olan gecikme faizlerinin de yarısı silinecek.Kandıra Belediyesi “Yapılandırma sonrası hacizler ortadan kalkacak”

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bilindiği üzere süresinde ödenmeyen vergiler, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun’un 51’nci maddesine göre hesaplanacak gecikme zammı ile birlikte haciz dahil olmak üzere her türlü icrai işlemle takip ediliyor. Yapılandırmadan yararlanarak, ödenmeyen borçların takibi sırasında oluşan banka hesabı, gayrimenkul, taşıt gibi mal varlığı hacizlerinin de ortadan kalkması sağlanacak dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız