FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.47° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kamyoncu Terörüne Karşı Eylem Yapacaklar

rkası Umut Sokak’ta bulunan Umutevler Sitesi sakinleri, hafriyat taşıyan kamyon şoförlerinin daha fazla para kazanmak için hız yaptığını, bu nedenle çok toz kaldırdığını ve kazalara davetiye çıkardığını belirterek isyan etti.

8 Mayıs 2015 Saat: 15:53
Kamyoncu Terörüne Karşı Eylem Yapacaklar
Kamyoncu Terörüne Karşı Eylem Yapacaklar

Kandıra yolu üzeri cezaevi arkası Umut Sokak’ta bulunan Umutevler Sitesi sakinleri, hafriyat taşıyan kamyon şoförlerinin daha fazla para kazanmak için hız yaptığını, bu nedenle çok toz kaldırdığını ve kazalara davetiye çıkardığını belirterek isyan etti.

Durumu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, Valiliğe, İl Emniyet Müdürlüğü’ne, Kandıra Belediyesi’ne, Kandıra Emniyet Müdürlüğü ve basın mensuplarına bildirerek 17 Nisan 2014 yılında site önünde eylem yapan vatandaşlar, o günden bu yana değişen hiç bir şey olmadığını söyledi. Umutevler Sitesi sakinleri adına yazılı bir açıklama yapan Murat Erdoğan, bugün saat 12.00’de site önünde eylem yapacaklarını kamuoyuna duyurdu. Erdoğan’ın yaptığı yazılı açıklama şöyle: 
“Umutevler Sitesi sakinleri olarak, Sarıhocalar Taşocağı yolu üzerinde bulunan sitemizin önünden geçen hafriyat taşıyan kamyoncuların terörüne dikkat çekmek için 14 Nisan 2014 tarihinde eylem yapmış, sesimizi basın yolu ile kamuoyuna duyurmuştuk. Bu konuda faks ve e-posta yolu ile bilgi vermemize rağmen ne belediyeden ne de diğer kurumlardan herhangi bir yetkili gelip bu teröre dur dememiştir. Sadece basın mensubu arkadaşlar ve Kandıra Jandarma Komutanlığı ekipleri, bu konuda bizden desteklerini esirgemeden olay yerine intikal etmiş ve olayı kamuoyuna taşımamıza yardımcı olmuşlardır. Bu eylemin akabinde müteahhit firma yetkilisi gelip şikayet durumunda gerekli cezayı uygulayacağına dair söz vermiş, ardından defalarca ocak yetkililerine şikayet etmemize rağmen neticede hiçbir şey yapmamış ve sefer başına halen kamyonculara 10 lira vererek bu terörün ve zulmün devamına olanak sağlamıştır. Yine aynı yol üzerinde birkaç kamyoncuyu durdurup sitemizin önünden adabı ile geçmeleri gerektiğini, hız yüzünden kalkan toz ve dumandan etkilendiğimizi, yine süratten dolayı her an bir kazaya davetiye çıkaracaklarını izah etmemize rağmen terbiyesizce ve ahlak dışı cevaplar vererek bildiklerini okumaya, hız yapmaya ve ahlaksızca sınır tanımamaya devam etmişlerdi. Bu konuda Kandıra Jandarma Komutanlığı da olaya 3 kez vakıf olmuş ve çıkacak olayları önlemek adına olay mahalline intikal etmişlerdir. Yukarıda anlattığımız konulara ait dönemde yolumuz bozuk ve köstebek yuvası şeklinde toprak yoldu. Ancak bir ay evvel beton yol yapıldı ve şikayetlerimiz 5 misli arttı. Kamyoncular sefer başı 10 lira alabilmek için gaz pedalına daha fazla basıp, daha fazla risk yaratmaya başladı. Nitekim 2 Mayıs Cumartesi günü caddenin başından tam gaz gelen kamyon, siteden çıkmakta olan Doblo marka bir aracı görmeyerek 20 metre fren yapmış ve çok büyük bir kazaya ramak kalmıştır. Bu olay neticesi taşocağı yetkilisi Cenk Bey’e site sakinleri olarak gidip bilgi verdik ve fren izini göstermek için olay yerine davet ettik. Kendisi de bu konu ile ilgilenerek olay yerine geldi ve olaya şahit kişileri dinleyerek müteahhit firmaya yanımızda bilgi verdi ancak geçen bir haftalık zaman dilimine rağmen değişen hiçbir şey olmadı. Bu sebeple 9 Mayıs Cumartesi günü (bugün) saat 12.00’de site önünde kanuni haklarımızı savunmaya, kamyoncu terörüne dur demeye, olayı kamuoyuna taşımaya ve ilgisiz yöneticileri uyarmaya mecbur kaldığımızı bilgilerinize sunuyoruz. Bu konuda çocuklarımızın güvenliğinin sağlanması, site içinden çıkan araçlarımızın kaza riskinin sona erdirilmesi ve toz yüzünden yaşadığımız rahatsızlığın giderilmesi adına bu eylemi gerçekleştireceğiz. İlgili kurumların ve siyasi partilerin desteğini bekliyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız