FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kamalak: Kocaeli bizim gözbebeğimizdir

SP İzmit ilçenin düzenlediği iftar programına katılan SP Genel Başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak Antik Kapı Restaurant’ta İzmitli partilileriyle bir araya geldi. Saadet Partisi İzmit ilçenin düzenlediği

10 Temmuz 2014 Saat: 11:43
Kamalak: Kocaeli bizim gözbebeğimizdir
Kamalak: Kocaeli bizim gözbebeğimizdir

SP İzmit ilçenin düzenlediği iftar programına katılan SP Genel Başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak Antik Kapı Restaurant’ta İzmitli partilileriyle bir araya geldi.

Saadet Partisi İzmit ilçenin düzenlediği iftar programına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof Dr.Mustafa Kamalak partilileriyle iftar yaptı.İftar programına, genel başkan yardımcısı Hasan Bitmez, genel idare kurulu üyesi Ahmet Kul, SP Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Sakarya İl Başkanı Eyüp Çelik, KİHMED Başkanı Zafer Sevim, SP İzmit İlçe Başkanı Av.Zafer Mutlu, İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Ali Peksoy ve çok sayıda partili katıldı.

DAVAMIZDAN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

İftar yemeğinin ardından partililere seslenen SP İzmit İlçe Başkanı Av.Zafer Mutlu, her türlü zorluklara göğüs gereceklerini ifade ederek ‘Çok çetin bir imtihandan geçiyoruz.Hak ve batıl mücadelesinde her daim önümüzde iki seçenek bulunuyor.Ya güçlünün, iktidar sahibinin yanına erişeceğiz, ya da haklının ve mazlumun yanında olacağız.Ya küçük başarılarla kendimizi avutacağız, ya da büyük idealler peşinde koşturacağız.Biz hep mazlumun yanında olduk, olmaya devam edeceğiz.Biz davamızda taviz vermedik, bundan sonra da taviz vermeyeceğiz.

PARTİMİZ HAK ETTİĞİ YERE GELECEK

Rabbim bize bu çetin imtihanı kazanmayı nasip etsin.45 günlük yeni İzmit İlçe Teşkilatı olarak hem yönetimimizi hem icra kurulunu şekillendirdik.En yakın zamanda eksiklerimizi de tamamlayacağız.Çok zor şartlar altında, çok zor günlerde hizmet bayrağımızı buraya taşıyan eski ilçe başkanlarımıza ve yönetimimize çok teşekkür ediyorum.Güzel günler yakındır.El ele göğüs göğse partimizi hak ettiği yerlere taşıyacağımızın sözünü veriyoruz.Zafer mutlaka azimli, şuurlu milli görüşlerin olacaktır’ şeklinde konuştu.

ERBAKAN YOLUNDA İLERLİYORUZ

Ardından konuşma yapan SP Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, ramazan gününde hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek ‘Bu ramazan günü burada hep birlikteyiz.Birlikte olmamızın ulvi bir amacı var.Bu amaç doğrultusunda hep beraber gönül gönüle çalışıyoruz.2012’den beri İl Başkanlığı yapıyorum.Genel başkanımızı çeşitli vesilelerle ilimizde ağırladık.Size temin ederim ki 2 sene içerisinde bir ile 10 sefer gelme durumunda değil.Bu kadar gayretli ve sahip çıkan bir genel başkanımız var.Çok büyük bir davanın temsilcileriyiz.Bu davayı son yüzyılda öğreten bir lidere sahiptik.O da Prof Dr.Necmettin Erbakan.Bizler şanslıyız kı onun yonunda ilerliyoruz.’ İfadelerini kullandı.

MİLLİ GÖRÜŞÜN ÖNÜ KESİLMESEYDİ

Alkışlar ve sloganlarla kürsüye çıkan SP Genel Başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak, ‘Her bir insanımız, ayar ölçümüz olan Kuran’ı Kerim’e göre değerlendirmelidir.Müslümanlar için bir ayar ölçücü vardır, o da hiç şüphesiz ki Kuran’ı Kerim’dir.Bir insanın huzur içinde yaşayabilmesi için 5 şartın bir arada bulunması gerekmektedir.Milli görüşün önü kesilmemiş olsaydı, Türkiye şimdi Almanya’dan da, İngiltere’den de Fransa’dan da çok daha önde olurdu.Hasımlar bunu anladı.Anladığı için bir kısım gafillerle iş birliği yapılmak suretiyle yolumuz kesildi.Türkiye’miz hak ettiği yere gelmelidir.İnsanlar hak ettiği değere kavuşmalıdır.Milli görüşçü olmak Allah’ın bir lütfudur.Milli görüşçüyüm diyen insan hakkı üstünde tutmak zorundadır’ dedi.

‘TARAF TUTACAĞIM’ SÖZLERİNİ ELEŞTİRDİ

Başbakan Erdoğan’ın ‘Taraf tutacağım’ sözlerini eleştiren Kamalak ‘Devlet adamı taraf tutacağım diyor, iki taraf var diyor.Bir taraf millet öbür taraf devlet diyor.Ben izlerken kahroldum ama daha kahredici şey onu dinleyenler alkış tutuyor.Kimi kime karşı getiriyorsun? Millet devletten ayrı bir unsur mudur? Bir devlet adamı devleti milletten ayrı düşünebilir mi? 2002 yılından beri anayasa da 10 defa değişiklik yapıldı.İlk değişiklik Başkabakan’a milletvekilliliğin yolunu açmak için yapılmıştır.

SANDIKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Kocaeli bizim gözbebeğimizdir.Türkiye’ye yön veren değerli bir ilimiz.Kocaeli’nin 1 milyon 700 bin nüfusu var.Bunların her birine ulaşmamız gerekiyor.Tüm insanlığın kurtuluşu için bu vatandaşlarımızı ziyaret etmemiz gerekiyor.Öbür taraftan 4 bin 24 sandığımız var.Sandık görevlilerini mutlaka oluşturmamız lazım.Aksi halde sözle tedavi olmuyor.İşin gereğini yapmamız lazım, sandıklara sahip çıkmamız lazım.520 mahallemiz var burada.Mahalle yönetimlerimiz oluşturulmalı.Hanım kollarımız, gençlik kollarımız, sivil toplum kuruluşlarımız bir bütün olarak tam teşekküllü vaziyette hazır duruma gelmeli’ şeklinde konuştu.

MİLLİ GÖRÜŞ SÖZÜ

Hakkı hakim kılmak için en iyi şekilde teşkilatlanıp, sandıklarımıza sahip çıkmalıyız.Yolsuzlukları müşahede etmiş bulunmaktayız.Kaybedecek zamanımız yok.Bunun sözünü verenler ayağa kalksın, sözünü versin dedi.Bunun üzerine partililer ayağa kalkarak milli görüş yolunda ilerleyeceklerinin sözünü verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız