CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu17.94° C / 19° C

az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KADROYA ALINAN TAŞERON İŞÇİLERİN ALACAĞI ZAM BELLİ OLDU

Taşeron işçilerin çalıştıkları kurumlarda kadroya dahil edilmelerinin ardından elde edecekleri haklara ilişkin bir yönetmelik yayımlandı.

16 Nisan 2018 Saat: 15:15
KADROYA ALINAN TAŞERON İŞÇİLERİN ALACAĞI ZAM BELLİ OLDU
KADROYA ALINAN TAŞERON İŞÇİLERİN ALACAĞI ZAM BELLİ OLDU

TAŞERON İŞÇİLERE YÜZDE 4 ZAM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan Toplu İş Sözleşmesi hükümlerine göre Ocak başından itibaren 30 Haziran tarihine kadar kadroya dahil edilecek işçilere almış oldukları maaşlara yüzde 4 oranında zam yapıldı.  Ayrıca bu süreçte verilmiş bir ücret zammı varsa yüzde dört oranından mahsup edilir. Taşeron işçilerin maaşlarına ayrıca Temmuz ve Aralık ayları arasında tekrar bir yüzde 4'lük zam yapılacak.  Toplu İş Sözleşmesi hükümlerine göre kadroya alınan taşeron işçilere 2019 yılından itibaren de yüzde her dönem yüzde 4 olmak üzere toplam yüzde 8 zam yapılacak.

İKRAMİYE TUTARI

Taşeron işçilerin kadroya alınmalarına ilişkin düzenleme kapsamında en çok konuşulan konulardan biri de ikramiye tutarı konusuydu.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca yayımlanan toplu sözleşme hükümlerinde bu konu ile ilgili de maddeler yer aldı.  Toplu İş Sözleşmesi hükümlerine göre, kadroya alınan taşeron işçilere Ocak ve Temmuz aylarında beşer günlük olmak üzere yılda 10 günlük ücretleri tutarında ikramiye alacaklar. Alınacak olan ikramiye tutarı kadroya geçen işçinin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması hâlinde çalışma süresi ile orantılı olarak ödenecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız