KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

sisli6.54° C / 7° C

sisli

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
Kızılkaya

Güncel

Kadınlar sokağa çıkıyor

Kocaeli Kadın Platformu, kadına uygulanan şiddete karşı yürüyüş çağrısı yaptı. Platform üyeleri 25 Kasım Çarşamba 18.30’da Merkez Bankası önünden, artan şiddete dikkat çekmek için yürüyecek

23 Kasım 2015 Saat: 14:27
Kadınlar sokağa çıkıyor
Kadınlar sokağa çıkıyor

Kocaeli Kadın Platformu, kadına uygulanan şiddete karşı yürüyüş çağrısı yaptı. Platform üyeleri 25 Kasım Çarşamba 18.30’da Merkez Bankası önünden, artan şiddete dikkat çekmek için yürüyecek

Kocaeli Kadın Platformu üyeleri, Eğitim-Sen’de basın açıklaması gerçekleştirdi. Platform üyeler, kadına yönelik artan şiddete dikkat çekti ve ‘eylem’ çağrısında bulundu. Kadınlar adına konuşan Fadime Günsel, “Tüm Kocaelili kadınları 25 Kasım Çarşamba günü 18.30 da Merkez Bankası önüne çağırıyoruz. Eşitlik ve özgürlük için kızkardeşliğin ülkesini kuruncaya dek mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi. 


LİNÇE MAĞRUZ KALIYORUZ
Günsel açıklamasının devamında şunları söyledi, “Biz kadınlar, savaşa karşı barış mücadelesi verdiğimiz için öldürülüyoruz. Saray darbelerine, diktatörlüğe, tek adamlığa, tekçiliğe, ayrımcılığa, ve zulme karşı direndiğimiz için devlet şiddetinin birincil hedefi oluyoruz. Barışta ısrar ettiğimiz için, özgürlüğümüzden vazgeçmediğimiz için, halkların eşitliği ve kardeşliğinden yana taraf olduğumuz için linçe maruz kalıyoruz. 


CİNAYETLER İDEOLOJİKTİR
Kadın cinayetleri ideolojiktir. Kaynağı erkek egemen sistemdir. Cinsiyetçilikten, eşitsizlikten, tekçilikten ve militarizmden beslenerek büyüyen iktidarlar eliyle geliştirilir. Erkek-devlet-sermaye işbirliğiyle sistematik hale gelir. Evde, işte, sokakta, mecliste, tarlada, kısacası hayatın her alanında örgütlü şiddet olarak kadınlara karşı bir savaş yürütür. Bizler Kocaeli Kadın platformu  olarak erkek-devlet şiddetinin son bulması için tüm kadınları isyana, şiddete karşı ses çıkarmaya  çağırıyoruz. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız