FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu28° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kadınlar Barış İçin Ses Çıkartacak !

Kocaeli Kadın Platformu üyesi kadınlar 1 Ağustos (yarın) günü "barış için ses çıkartıyoruz" çağrısıyla eylem yapacak

31 Temmuz 2015 Saat: 11:27
Kadınlar Barış İçin Ses Çıkartacak !
Kadınlar Barış İçin Ses Çıkartacak !

Kocaeli Kadın Platformu üyesi kadınlar 1 Ağustos (yarın) günü "barış için ses çıkartıyoruz" çağrısıyla eylem yapacak

Son günlerde ülkede yaşanan kaos ve savaş ortamının bir an önce son bulması gerektiğini belirten kadınlar eyleme hazırlanıyor. Kocaeli Kadın Platformu üyesi kadınlar 1 Ağustos günü Belediye İş Hanı önünde eylem yapacak. Saat 18.30'da yapılacak eylem için şu ifadeler kullanıldı: 


SESİMİZ KESİLMEYECEK
Bombalar hayatlarımıza düşüyor! Biz kadınlar artık silahlar sussun, barış konuşsun, diyoruz; savaşa karşı ses çıkarıyoruz! Her yanımızı saran bu savaşa karşı, barışta ısrarcıyız! Bombalarla, cinayetlerle, artan savaş çığırtkanlığıyla barışa olan umudumuz yok edilmeye çalışılıyor. Ama biz kadınlar barışın, barış umudunun ne değerli olduğunu biliyoruz, çünkü bizler savaşı, savaşın tüm toplumsal etkilerini en ağır şekilde yaşadık. Artan şiddetin nasıl da bizlere döndüğünü, önce bizim sesimizin kesilmeye çalışıldığını unutmadık. 


KATLİAMLAR SÜRÜYOR
Şimdi yine her gün haberleri korkuyla açıyoruz, sokağa tedirginlikle çıkıyoruz. Önce Suruç’ta 32 genç insanı katlettiler. Bu katliamda bizlerde Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Nuray Koçan ve Nazlı Akyürek’i  kaybettik. Ve şimdi devam ediyorlar. Yine dağa köye bombalamalar, onlarca ölüm, yine polis ve asker ölümleri,acılı aileler, yine barışın sesini yükselteceğimiz yürüyüşlerimize yasaklar, operasyonlarda ölümler, haber alma sitelerine, sosyal medyaya kısıtlamalar, yine cenazelerimize saldırılar, yine her yerde gaz bombaları, her yerde pompalı tüfekleriyle özel tim, yine polis saldırısında 11 yaşındaki Beytullah Aydın gibi ölenler, ve yine yanmakta olan bir Lice...  


SAVAŞA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Artık her yanımızı saran bu savaşa karşı bir kez daha ses çıkarmak için, barışı hiç bir iktidar hırsına feda etmeyeceğimizi göstermek için hep birlikte sokaklardayız! 1 Ağustos Cumartesi günü, Saat:18:30’da İzmit Belediye İş Hanı Önünde Barış için 'ses çıkar' eylemimizi yapmak üzere tava, zil, tef, tencere, darbuka, düdük, davul, ne bulursak alıyoruz, Türkiye'nin birçok ilinde toplanıyoruz! Gelemeyen tüm kadınları da bulundukları yerlerde savaşa karşı ses çıkarmaya, sözlerini, fotoğraflarını #BarışaİhtiyacımVar hashtagiyle paylaşmaya çağırıyoruz!  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız