FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.62° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kadın Mutluysa Toplum Mutludur

Hizmet-İş Sendikası’nın kadın üyeleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle düzenlenen yemekte bir araya geldi. Yemekte konuşan Şube Kadın Komisyonu Başkanı Aysun Yıldırım, “Kadın mutluysa toplum da mutludur” dedi

8 Mart 2016 Saat: 18:57
Kadın Mutluysa Toplum Mutludur
Kadın Mutluysa Toplum Mutludur

Hizmet-İş Sendikası’nın kadın üyeleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle düzenlenen yemekte bir araya geldi. Yemekte konuşan Şube Kadın Komisyonu Başkanı Aysun Yıldırım, “Kadın mutluysa toplum da mutludur” dedi

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Kadın Komisyonu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir yemek organizasyonu gerçekleştirdi. Seka Park Otel’de düzenlenen yemeğe Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, Hizmet-İş Şube Kadın Komisyonu Başkanı Aysun Yıldırım ve sendikanın kadın üyeleri katılım gösterdi.


KADIN MUTLUYSA 
Yemek sonrası konuşma yapan Hizmet-İş Şube Kadın Komisyonu Başkanı Aysun Yıldırım, “Bugün tarih boyunca emeği için mücadele veren kadınların günüdür. 1859 yılında New York’ta hakları için mücadele veren ve çalıştıkları fabrikada can veren şanlı kadınlarımızın bize bıraktığı miras olan bir gündür. Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası olarak çalışan kadınların haklı mücadelesine destek verilmiştir ve verilecektir. Şunu unutmayalım ki kadın mutluysa toplum mutludur, kadın huzurluysa toplum huzurludur” şeklinde konuştu.


ANLAMLI BİR GÜN
Sonrasında konuşan Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy, “Biz sendika olarak hiçbir zaman sadece işçi ve emekçi örgütü olmadık. Biz işçi ve emekçinin olduğumuz kadar haklının ve özgürlüğü kısıtlanan kesimlerin de yanında olduk. Çeşitli alanlarda hak mücadelesi veren kadınlarımızın her zaman yanındayız. Ülkemizde kadına karşı şiddete karşı politikalar artırılmıştır. Bu alanda daha büyük gelişmelerin yaşanacağını umut ediyoruz. Tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum” dedi.


KADIN NAMUSUMUZDUR
Son olarak konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise “Kadın olmak gerçekten çok zor. Hem çalışıp, hem evin ihtiyaçlarını gidermek, hem çocuklara bakmak öyle kolay bir iş değil. Ben bir çocuk doktoruyum ve anaların yavruları için nasıl başlarında beklediklerini çok iyi biliyorum. Tabii ki böyle günlerde böyle toplantılar düzenleyeceğiz. Tarihi günleri anacağız. İcraatlarla göstereceğiz ama biz Türk ve İslam kültüründen geldiğimiz için kadın zaten bizim her şeyimizdir. Anamız, bacımızdır. Kadın bizim namusumuzdur” diye konuştu. Konuşmaların ardından Doğan ve Ersoy kadınlara çiçek takdim etti. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız