FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.53° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kadın Meclisi’nden Müftü'ye önemli teklif

İzmit Kadın Meclisi İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’na Kur’an kurslarına okuma-yazma müfredatı eklenmesini teklif etti.

22 Ekim 2014 Saat: 12:01
Kadın Meclisi’nden Müftü'ye önemli teklif
Kadın Meclisi’nden Müftü'ye önemli teklif

İzmit Kadın Meclisi, gerçekleştirdiği ziyaretlerdeki gözlemlerini değerlendirip ilgili mercilere iletme görevini yerine getirmeye devam ediyor. Yapılan bir çok ev ve köy ziyaretlerinde kadınların oldukça önemli bir kısmının hala okuma yazma bilmediğini tespit eden İzmit Kadın Meclisi üyeleri, okuma-yazma kursları açıldığı halde kadınların bu kurslara gitmediğini ancak pek çoğunun Kur’an kurslarına katıldığını gördü. İzmit Kadın Meclisi, Kur’an kursları müfredatına okuma-yazma dersleri eklenmesi fikrini paylaşmak ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak üzere Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’na bir ziyaret gerçekleştirdi.


DEĞERLENDİRİLECEK
Müftü Sönmezoğlu ziyaretlerinden dolayı Asuman Sert’in başkanı olduğu İzmit Kadın Meclisi üyelerine teşekkür ederek, Kocaeli’nde halen okuma-yazma bilmeyenlerin bulunmasının şaşkınlık verici olduğunu söyledi. Sönmezoğlu, İzmit Kadın Meclisi’nin fikrinin uygulanabilir olduğunu, konuyu önümüzdeki günlerde ilçe müftüleri ile yapacakları toplantının gündemine alacaklarını dile getirdi. İl Müftüsü Sönmezoğlu ayrıca daha çok sahada olmak gerektiğini, İzmit Kadın Meclisi’nin bu anlamda bir eksikliği giderdiğini ve bundan sonra da her türlü fikirlerini paylaşmalarını istedi.


TÜM ÜLKEYE ÖRNEK
İzmit Kadın Meclisi Başkanı Asuman Sert de Sönmezoğlu’na kendilerini kabul ettiği ve paylaştıkları fikirlerle ilgilendikleri için teşekkür ederek, “Eğer Kur’an kursu müfredatına okuma-yazma dersleri eklenirse özellikle okuma-yazma bilmeyen kadınların sayısında ciddi ölçüde azalma olacaktır. Uygulama sadece İzmit ve Kocaeli’nde değil ülke genelinde de yapılabilir” dedi. Kadınların bu teklifi kabul görür ve uygulanmaya başlanırsa ilimizde başlatılacak olan bu sistem tüm ülkeye yayılabilir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız