FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü yağmurlu18.52° C / 20° C

gök gürültülü yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kadın Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Garanti Bankası ve BÜYEM’in, Kocaeli Ticaret Odası işbirliğiyle düzenlediği Kadın Girişimci Yönetici Okulu’nu bitiren 46 kadın girişimciye sertifikaları verildi

29 Ocak 2016 Saat: 09:16
Kadın Girişimciler Sertifikalarını Aldı
Kadın Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Garanti Bankası ve BÜYEM’in, Kocaeli Ticaret Odası işbirliğiyle düzenlediği Kadın Girişimci Yönetici Okulu’nu bitiren 46 kadın girişimciye sertifikaları verildi

Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM), Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) işbirliğiyle düzenlediği Kadın Girişimci Yönetici Okulu’nun 2016 yılındaki ilk mezunları, dün sertifikalarını aldı. KOTO’da gerçekleşen ve 5 hafta süren eğitimlerde, kadın girişimcilerin bilgi birikimini ve vizyonunu geliştirmek hedeflendi. Eğitimi tamamlayanlara sertifikaları, düzenlenen törenle verildi. Etkinliğe, KOTOK Başkanı Murat Özdağ, Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak, BÜYEM Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan ve kadın girişimciler katıldı. KOTO Burhan Kasım Konferans Salonu’nda gerçekleşen törende 46 kadın girişimciye sertifikaları verildi. 


KADINLARIN ROLÜ BÜYÜK
Törende, Kadın Girişimci Yönetici Okulu Projesi ile ilgili kapsamlı bilgi veren Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak, “Ülke ekonomisi ve kalkınması açısından önemli illerimizden biri olan Kocaeli’nin benimsediği yeniliklere açık, küresel rekabet ve sürdürülebilir kalkınmada marka bölge olma vizyonunun gelişmesinde kadın girişimcilerin önemli rol üstleneceğine inanıyorum. Garanti Bankası olarak, daha fazla sayıda kadının istihdama katılması, iş hayatında var olan kadınların ise güçlendirilmesi gerektiğini biliyoruz” dedi. 


FARK YARATACAK 
Kıvrak son olarak şunları söyledi: “Kadın Girişimci Yönetici Okulu’nu, kadınların gücünü, aklını, becerisini iş hayatında kullanmasını, önce kendi ilinin, sonra ülkenin gücüne güç katmasını desteklemek amacıyla hayata geçirdik. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’yle 2012’de başlattığımız proje sayesinde, 13 ilde bin 500’ü aşkın kadın girişimciye MBA benzeri ücretsiz eğitim verdik. Sertifika alan kadın girişimcilerimizin, eğitim boyunca öğrendikleriyle önce ilinin sonra Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunacağına, rol modeli olacağı tüm kadın girişimcilerin hayatında fark yaratacağına inanıyorum.” 


GİRİŞİMCİLERİN YANINDAYIZ
Sonrasında konuşan KOTO Başkanı Murat Özdağ ise kadınları girişimciliğe özendiren ve destekleyen projeler sayesinde, kadın girişimci sayısının 2015 yılı başında cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak 110 bine ulaştığını vurgulayarak şunları söyledi: “Kalkınmanın sağlanmasında kadının iş gücü istihdamı özellikle gelişmekte olan ülkelerin ilgilenmesi gereken önemli bir konu olarak dikkat çekiyor. Çünkü yapılan birçok araştırma, kadınların istihdama katılımının o ülkedeki erkeklerin katılımı ile eşitlenmesi sonucu ülkenin gayri safi milli hasılasını; ABD’de yüzde 5, Japonya’da yüzde 9, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yüzde 12 ve Mısır’da yüzde 34 artıracağını gösteriyor. 


DESTEK VERİYORUZ 
2023 yılında büyük hedefleri olan ülkemizde, kadınlarımızın da erkekler kadar iş hayatında olması gerekiyor. Özellikle belirtmeliyim ki; Türkiye ekonomisi ancak kadın girişimcilerin de destekleriyle daha güçlü konuma gelebilecektir. Kocaeli Ticaret Odası olarak her zaman kadın girişimcilerimize her türlü desteği vermenin gayreti içerisinde olduk. Odamız çalışmaları bakımından “Girişimcilik Yılı” olarak ilan ettiğimiz 2015 yılı boyunca KOTO Akademi kapsamında 777 girişimci adayına eğitimler verdik. Bu sayının 446’sını yani yüzde 57’sini kadın girişimci adayları oluşturdu. Kadın girişimcilerimizin yanında olmaya, onların işlerini büyütmek ve uluslararası arenada rekabetçi güçlerini artırmak amacıyla düzenlenen projelerde işbirlikçi olarak yer almaya devam edeceğiz.” Konuşmaların sonunda eğitimi tamamlayan kadın girişimcilere sertifikaları takdim edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız