FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kadın Doğum'a 5 Milyon TL Yatırım

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’yle birleşen Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne ekstra bölümler açılacak. Hastaneye 5 milyon liranın üzerinde yatırım yapılacak ve yatırımlar bir yıl içinde tamamlanacak.

22 Haziran 2015 Saat: 16:04
Kadın Doğum'a 5 Milyon TL Yatırım
Kadın Doğum'a 5 Milyon TL Yatırım

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’yle birleşen Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne ekstra bölümler açılacak. Hastaneye 5 milyon liranın üzerinde yatırım yapılacak ve yatırımlar bir yıl içinde tamamlanacak

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Alikahya Kadın Doğum Hastanesi ile birleştirilmesi hakkında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney basın açıklaması düzenledi. Toplantıya, Seka Devlet Hastanesi Yönetici Başhekimi Burak Karabulut, Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Yönetici Başhekimi Soner Şahin da katıldı. Sağlık Bakanlığı'nın onay verdiği proje ile Alikahya Kadın ve Doğum Hastalıkları Hastanesi'nde yeni bölümlerBaçılacak. Bölümler, mevcut bina içinde yapılacak olup, yapımlarının bir yıl gibi bir sürede bitmesi bekleniyor. Ayrıca, projenin maliyeti de cihazlar hariç 5 milyon lirayı bulabileceği belirtildi.YENİ YATIRIMLAR
Yeni yatırımlarla ilgili bilgiler veren Şenol Ergüney, “2008 yılından beri branş hastanesi  olarak hizmet veren Alikahya Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi ile 2013'te Seka Devlet ile birleştirilmiş durumdaydı. Bu hastanemize kadın ve doğum alanında yatırımlar yapılmasına karar verildi. Bu çalışmalar kapsamında da doğum öncesinde annelerde ortaya  çıkması muhtemel rahatsızlıklara tanı konulma merkezi olan peritanoloji merkezi ile tüp bebek merkezi, anne oteli, gebelere yönelik yoğun bakım, çocuk yoğun bakım ünitesi ve bunların içinde 4 adet SDL odasının olamasına karar verildi. Önümüzdeki dönem bakanlıktan alınan fiziki yatırımlar ile bunlar gerçekleşmiş olacak” dedi.

 

ANNE OTELİ
Anne Oteli’yle ilgili de konuşan Ergüney, “Bu hastanemizde fiziki şartlar uygun olduğu için kadın ve doğum için erişkin yoğun bakım ünitesi yapılmasına karar verildi. Şu anda 22 yoğun bakım yatağımız var. Bununla birlikte bunu 3 katına çıkarmayı hedefliyoruz. Yatırımların yapılmasıyla beraber buraya atanacak özel uzmanlar olacaktır. Anne oteli de yeni yapacağımız fiziki mekanlarda daha profesyonel olacaktır. Bebekleri yoğun bakımda yatan anneler burada kalacaklardır. Daha medeni ve güzel ortamlarda annelerimizi sıkıntılı zamanlarında ağırlamış olacağız” şeklinde konuştu.

 

DERİNCE'DEKİ UZMANLAR GELECEK
Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birleşme durumuna da açıklık getiren Ergüney, “Gebelere yönelik erişkin yoğun bakımı çalışmalarını da bu hastanede
yapacağız. Marmara Bölgesi’nde referans hastane olma özelliğini kazanacaktır. Yatırımları yaptığımız zaman Seka Devlet ile entegre çalışan hastanemizin mevcut uzman sayısı, hem nicelik hem de nitelik olarak düzeyde değil. Burada daha çok akademik düzeyde uzmanların da ataması gerekiyor. Bu atamalar da Derince Araştırma ve Eğitim'e atanabiliyor. Oraya atanacak uzmanları bu binada çalıştırmış olacağız" ifadelerini kullandı.

 

ÇOCUK YOĞUN BAKIMDA
KAPASİTE ARTACAK

Çocuk yoğun bakım ünitesinde de kapasite artırımı olacağını söyleyen Ergüney, "Yeni doğan yoğun bakımlar 30 günlük bebeklere ayrılıyor. Bunun üstünde olan 30 günden 18 yaşa kadar olanlar için de yoğun bakım için Derince'de 7 yatağımız var. Bu şekilde çocuk yoğun bakımı da planlamalar kapsamında bunu 22 yatak sayısına çıkaracağız.  Çocuk yoğun bakımın Derince'ye yapılmasının sebebi de, yeni doğan bakımdan çok farklıdır. Tomografi ve yan dal uzmanları gerekiyor. 22 yatağı tamamladığımız da bakanlık ile görüştük. Bize ülkede sayısı az olan çocuk yoğun bakım uzmanı verecekler” dedi.

 

ÇOK HAREKETLİLİK OLMAYACAK
Personel konusunu da açıklayan Ergüney, “Personel hareketi öngörmüyoruz. Zaman içerisinde ufak ufak hareketlenmeler olacaktır. Ancak, personel arkadaşlarımızı mağdur edecek düzenlemeler planlamıyoruz. Başhekimler kendi aralarında oturup anlaşıyorlar. Burada çalışanlar burada, Seka'da çalışanlar Seka'da kalacak. Ama Seka'da çalışmak isteyen arkadaşlarımız var, başhekimler değerlendirdikten sonra karar verecek. Derince'den buraya uzman takviyesi olacaktır. Bakanlıktan da gelecek ama Derince'den de gelenler olacaktır" dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız