CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

JAPON ÖĞRENCİLER KOCAELİ'YE HAYRAN KALDILAR

Kwansei Gakuin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Ami Meahara ise geziden çok etkilendiğini ifade ederek “Kocaeli’ne ilk geldiğimde bir fikrim yoktu ama insanların yakınlığı, sıcakl

12 Şubat 2013 Saat: 18:14
JAPON ÖĞRENCİLER KOCAELİ'YE HAYRAN KALDILAR
JAPON ÖĞRENCİLER KOCAELİ'YE HAYRAN KALDILAR

Kwansei Gakuin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Ami Meahara ise geziden çok etkilendiğini ifade ederek “Kocaeli’ne ilk geldiğimde bir fikrim yoktu ama insanların yakınlığı, sıcaklığı ve misafirpervelerliği beni gerçekten şaşırttı ve çok mutlu etti.” şeklinde konuştu.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Doç. Dr. Nurdan Öncel Taşkıran kültürel anlaşma çerçevesinde düzenledikleri gezinin iki ülke ilişkilerini geliştirmek ve öğrencilerin kültürel anlamda bilgi paylaşımı sağlamak açısından çok değerli olduğunu söyledi.

İlk olarak Arkeoloji ve Etnografya Müzesine geçen grup burada Kocaeli’nin tarihi ile bilgiler aldı. Grup Sismoloji Merkezi’nde kendi ülkelerinde sıklıkla yaşadıkları depremi simülasyonda yaşadı.

Kocaeli Üniversitesi ile Japonya Kwansei Gakuin Üniversitesi arasında imzalanan kültürel anlaşma kapsamında Kocaali’ye gelen öğretim üyesi ve öğrenciler kenti tanıma fırsatı buldu.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli’de yaşayan vatandaşların kenti daha yakından tanımalarını sağlamak amacı ile yürüttüğü Gez-Gör Kocaeli programının bu seferki konuğu Japonya’dan gelen üniversite öğrencileri oldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız