FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit'ten Cerattepe’ye Destek

Kocaeli'de yaşayan Artvinliler Cerattepe’de yapılmak istenen maden ocağına karşı çıkan Artvin halkına destek amacıyla toplandı

22 Şubat 2016 Saat: 09:27
İzmit'ten Cerattepe’ye Destek
İzmit'ten Cerattepe’ye Destek

Kocaeli'de yaşayan Artvinliler Cerattepe’de yapılmak istenen maden ocağına karşı çıkan Artvin halkına destek amacıyla toplandı

Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleşen basın açıklamasına Kocaeli Artvin İl ve İlçe Kültür ve Yardımlaşma Dernekleri, Halkevleri, Kadın Platformu, Alevi Kültür Dernekleri, Dersimliler Derneği, Emekli Sen, KESK üyeleri katılımıyla destek verdi. Basın açıklamasında horonlar çekilerek Cerattepe’ye selam yollandı.


DOĞA KATLİAMI
Basın açıklamasında konuşan Halkevleri Üyesi Yaşar Seğmen, “Cerattepe’de planlanan bir doğa katliamıdır. Polis Cerattepe’de bir şirketi koruyarak kendi içinden geldiği halkına karşı saldırıyor. İnsanlar orada Cengiz İnşaat denen iktidar yalakası şirkete karşı yaşam alanlarını savunmaktadırlar. Kimdir Cengiz İnşaat biliyor musunuz? Halkına hakaret eden, küfür eden bir adamın şirketidir. İşte Artvin halkı işte bu zihniyete karşı direniyor. Bizde burada bulunarak o kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Artvin halkı yalnız değildir” şeklinde konuştu.


GÖZLERİNİ PARA BÜRÜMÜŞ
Seğmenin ardından söze başlayan Artvin eski Kent Konseyi Başkanı Nuri Karamert, “Bu projeler Artvin’in başına 1990’larda çökmeye başladı. Artvin’in çatısı Cerattepe’ye altın maddeni diye bir proje çıkardılar. İlk başlarda bir Kanada’lı şirket bu çalışmaları yapmaya geldi ancak yine Artvin halkının tepkisiyle karşılaşınca bıraktı gitti. Ama gözlerini para hırsı bürümüş insanlar Artvin’i boş bırakmayacaklar. Bu görevi şu anda Cengiz İnşaat denen şirket yapmaya çalışıyor. Artvin halkı tarihsel olarak doğasını her zaman korumuş ve korumaya da devam edecektir” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız