CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.4° C / 22° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İZMİT'TE YGS PROTESTOLARI

Üniversitelere sınavlı giriş, paralı eğitim yıllardır çeşitli kesimlerin eleştirisine, protestosuna neden oluyor. Liseli Genç Umut platformu da dün sağanak yağmura aldırmadan İzmit Yürüyüş Yolu’nun Be

23 Mart 2013 Saat: 12:49
İZMİT'TE YGS PROTESTOLARI
İZMİT'TE YGS PROTESTOLARI

Üniversitelere sınavlı giriş, paralı eğitim yıllardır çeşitli kesimlerin eleştirisine, protestosuna neden oluyor.

Liseli Genç Umut platformu da dün sağanak yağmura aldırmadan İzmit Yürüyüş Yolu’nun Belediye İşhanı önünde eylem yaptı, YGS’nin kaldırılması için çağrı yaptı, protesto gösterisinde bulundu. Kendi aralarında mini bir tiyatro gösterisi de sunan gençler, YGS sınavı ve sistemin öğrencileri ne duruma getirdiklerini sergilediler.

Kısa gösterinin ardından basın açıklamasını okuyan dernek üyesi Bircan Aydın, 160 dakikaya hayatlarının sığdırıldıklarını söyleyerek “Bizler, bugün burada YGS, yani bizlerin tabiriyle YÖK`ün geleceksizleştirme sınavına girecek öğrenciler olarak eğitim hayatımızı 160 dakikalık bir sınava sığdırmaya çalışan ve geleceğimiz karartan AKP`ye karşı sesimizi duyurmak için toplandık” diye konuştu. Aydın, AKP`ye ve her geçen gün değişen sisteme karşı asla susmayacaklarını ve yılmayacaklarını belirtti, “Bizler her fırsatta bilimsel, eşit, demokratik ve ana dilde bir eğitim istediğimizi haykıracak ve AKP`nin isteğinin aksine eleştiren, sorgulayan ve düşünen nesil olacağız” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız