FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık19.06° C / 20° C

açık

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit'te Sessiz Protesto

Kocaeli Tabipler Odası tarafından her yıl 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle düzenlenen yürüyüş bu yıl Ankara’da yaşanan hain saldırı sebebiyle teröre lanet yürüyüşüne dönüştü.

15 Mart 2016 Saat: 09:31
İzmit'te Sessiz Protesto
İzmit'te Sessiz Protesto

Kocaeli Tabipler Odası tarafından her yıl 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle düzenlenen yürüyüş bu yıl Ankara’da yaşanan hain saldırı sebebiyle teröre lanet yürüyüşüne dönüştü. Merkez Bankası önünde başlayan sessiz yürüyüş Sabri Yalım Parkı’nda son buldu.

Kocaeli Tabipler Odası tarafından her yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nda gerçekleştirilen ve sağlık alanında çalışanların sorunlarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen yürüyüş bu yıl farklı bir şekilde cereyan etti. Önceki gün Ankara’da yaşanan hain saldırı nedeniyle Tabipler Odası’nın yürüyüşü teröre lanet yürüyüşüne dönüştü. Merkez Bankası önünde başlayan teröre lanet yürüyüşü sessiz bir şekilde sloganlar atmadan Sabri Yalım Parkı’na kadar sürdü. Tabipler Odası yönetimi yürüyüşün sonunda Sabri Yalım Parkı’na çelenk bıraktı.


POLİS İZİN VERMEDİ
Kocaeli Tabipler Odası’nın düzenlediği yürüyüş normal şartlarda Merkez Bankası’ndan başlayıp Sabri Yalım Parkı’na kadar olacaktı. Fakat yürüyüşün sessiz bir şekilde gerçekleştirilmesi planlanmıyordu. Emniyet güçleri Tabipler Odası üyelerinin dışında da vatandaşların bulunduğu topluluğa önce yürüyüş izni vermedi. Yürüyüş Yolu’nun başında toplanıldı ve burada Kocaeli Tabipler Odası Genel Sekreteri Burhan Çağlar Usta bir basın açıklaması gerçekleştirdi.SAĞLIĞIN NESİNİ KONUŞACAĞIZ?
Ankara’da yaşanan hain saldırıya öfke kusan Tabipler Odası Genel Sekreteri Burhan Çağlar Usta, “Ankara’daki terör saldırısnda bakanlık açıklamalarına göre 34 canımızı yitirdik. 19’u ağır 125 vatandaşımız yaralı. Aylardır asker, sivil, bebek, nine yüzlerce vatandaşımızı yitirdik ve yitirmeye devam ediyoruz. Bu ortamda sağlığın nesini konuşacağız. İyi değiliz, iyi olamıyoruz. Ülkemiz günden güne kör bir karanlığa itiliyor. Yastayız, isyandayız. Artık yeter. Şiddet, cinayet, katliam aklın ve vicdanın bittiği yerdir” açıklamasında bulundu.


SİYAH ÇELENK BIRAKTILAR
Kocaeli Tabipler Odası Genel Sekreteri Burhan Çağlar Usta’nın basın açıklamasının ardından Tabipler Odası üyeleri siyah çelenklerini Sabri Yalım Parkı’na bırakmak amacıyla yürüyüşü gerçekleştirmek istedi. Emniyet güçleri öncelikle yürüyüşün yapılışına izin vermedi. Fakat bir süre iki taraf arasında konuşmalar yapıldıktan sonra yürüyüşün sloganlar atılmadan sessiz bir şekilde gerçekleştirilmesine izin verildi. Bunun sonucunda da yaklaşık 400 kişiden oluşan grup Sabri Yalım Parkı’na kadar yürüdü. Tabipler Odası yönetim kurulu üyeleri de Sabri Yalım Parkı’na siyah çelenk bıraktı. Daha sonra grup olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız