FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit'te Online Denetim

İzmit Belediyesi, online ruhsat denetim sistemi uygulamasıyla örnek bir uygulamayı hayata geçirdi

16 Ağustos 2016 Saat: 13:28
İzmit'te Online Denetim
İzmit'te Online Denetim

İzmit Belediyesi, online ruhsat denetim sistemi uygulamasıyla örnek bir uygulamayı hayata geçirdi.

Bilişim ve teknoloji çağını gereklerine uygun bir çalışma yürütmek isteyen İzmit Belediyesi esnaf denetimlerini online olarak yönetiyor. Tabletten, cep telefonundan ve normal bilgisayarlar üzerinden anlık olarak esnaf denetimleri yapabiliyor. Uygulanan sistem sayesinde Ruhsat Denetim Müdürlüğünün verimliliğinin yüzde yüze yakın arttığı öğrenildi.


BİLGİLER ANLIK OLARAK PAYLAŞILIYOR

Esnafların bu uygulamaya dahil olmalarının çok kolay olduğunu belirten yetkililer “İzmit esnafımızın işyerinin camlarına yapıştırılacak olan QR kare kod barkodlar işyerinin yeni nesil Ruhsatları gibi işleyiş sağlayacak. Denetim ekiplerinin kullandıkları tablet bilgisayarlardan okutulacak QR kare kodlar sayesinde işyerinin içerisine girmeden dışarıdan denetim sağlanacak. Olası uygunsuzluklar da ise durum tespit tutanağı veya şikâyet konularına anlık olarak cevap verebilecek. Vatandaşlarımızın daha kaliteli ve sağlıklı hizmet alabilmesi yönündeki adımlarımız her zaman büyük ölçüde olacaktır. Denetim yapan dış ekiplerimiz tarafından işyerinin konum bilgileri, iş yeri ile alakalı resimler ve uyarı bilgileri anlık olarak merkez ile paylaşılmaktadır.


İŞ YERİNE GİTMEDEN BİLGİ SAHİBİ OLUNUYOR

İşyerlerinin ruhsatlı, ruhsatsız, iskân sorunlu ve itfaiye sorunlu yerlerin Google Maps haritalar üzerin de gösterilmesi sağlanıyor. Sorunlar çözülene kadar denetimlerimizi devam ettiriyoruz. Haritada bulunan sokak görünümü özelliği sayesinde işyerine gitmeden önce bilgi sahibi olabiliyoruz. Denetime giden dış ekip görevlilerimiz her şeye vakıf bir şekilde denetimi gerçekleştirmiş oluyor” şeklinde konuştular.


SMS İLE UYARILACAK

Ruhsatsız olduğu tespit edilen işletmelerle ilgili de ruhsatsız oluşu tespit edilmiş esnaf için mühürleme tebligatına gidilmeden önce ruhsat alması için SMS ile bildirim yapılacağı, SMS bildirimine duyarsız kalan esnafa mühürleme tebligatı verilerek yasal işlem yapılacağı konusunda vatandaşlar uyarıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız