FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.54° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit'te Hedef 250 Milyonluk Bütçe

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 2014 yılı bütçesinin 122 milyon lira olarak gerçekleştiğini ifade ederken, “Gelecek yılki hedefimiz, 250 milyon lira bütçe” dedi

12 Mayıs 2015 Saat: 12:38
İzmit'te Hedef 250 Milyonluk Bütçe
İzmit'te Hedef 250 Milyonluk Bütçe

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 2014 yılı bütçesinin 122 milyon lira olarak gerçekleştiğini ifade ederken, “Gelecek yılki hedefimiz, 250 milyon lira bütçe” dedi

İzmit Belediyesi, mayıs ayı meclis toplantısının ikinci oturumunu önceki gün gerçekleştirdi. Nevzat Doğan başkanlığında yapılan toplantıda, 2014 yılı kesin hesap teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, hedeflerinin 250 milyonluk bir bütçe olduğunu söyledi. İzmit Belediyesi’nin 150 milyon lira olan 2014 yılı tahmini bütçesinin yaklaşık 122 milyon lira olarak gerçekleştiği öğrenildi. Bütçenin gerçekleşme oranı ise yüzde 81.95 olarak açıklandı.

 

2014 PROJE HAZIRLAMA YILI

Başkan Doğan, konuyla ilgili yaptığı konuşmada, “2014 yılını proje hazırlama yılı olarak kabul ettik. Daha önceden çıtayı oldukça yükseltmiştik. Projelerin asıl başlaması 2015 yılı olacaktır. Bazı büyük projelerin çalışması ve ihale hazırlığı devam ediyor. 2015 yılının ikinci yılıyla 2016 yılının altıncı ayında bayağı yatırımlar olacak. 2014 yılını stratejik olarak kaynakları büyütme daha sonra yatırımları gerçekleştirme yılı olarak kabul etmiştik. Tahsilatta istenilen düzeyde değiliz. Vergi tahsilatında zorlanıyoruz. Ne yazık ki ‘bu belediyedir vermesek de olur’ diye bir düşünce yerleşmiş. Birincil görevimiz, belediye kaynaklarını arttırma ve vergileri toplamak. Bu konuda oldukça kararlıyız. Bir vatandaşı icraya vererek mal kaldırmak da bize yakışmıyor. Bu konuda biraz daha bekleyeceğiz, gerekirse vergisini ödemeyenleri açıklayacağız” dedi.

 

ÖRNEK GÖSTERİLEN BELEDİYE

Sözlerini sürdüren Doğan, “Vergi ve kira konusunda vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyoruz. Bütçeyi büyütmeye çalışıyoruz. Bana göre bütçemiz en az 250 milyon olmalı. Gündüz 1 milyon kişinin yaşadığı bir şehirde ne yazık ki gelirlerimiz çok düşük. Ayağı taşa takılıp düşen önce bizi uyarıyor, bizi eleştiriyor. Başlarken 69 milyon olan bütçemiz 130 milyonları buldu. Belediye şirketlerinin vergi borçları ödendi. Belediyenin SSK borcunu ödemek için başvurduk. Hedefimiz belediyenin vergi borçlarını da sıfırlamak. İşçisine, esnafına tek kuruş borcumuz yok. Bütçe gerçekleşme oranımız bir çok belediyeden çok daha iyidir. Parayı iyi yöneten belediyeyiz. Bu konuda örnek gösteriliyoruz. Artık yüzde 80’leri beğenmiyoruz. İzmit Belediyesi’ne yakışan bütçelerin yüzde 100 gerçekleşmesidir” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız