FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.47° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit'e "kaymak" gibi atama

Deprem riski olan ilimize talih kuşu gibi bir atama gerçekleşti. Sessiz sedasız ilimize gelerek görevine başladı. 17 Ağustos depreminde 6 aylık geçici görevle ilimize kriz masasında görev yaptı.Deprem

30 Ekim 2013 Saat: 14:17
İzmit'e "kaymak" gibi atama
İzmit'e "kaymak" gibi atama

Deprem riski olan ilimize talih kuşu gibi bir atama gerçekleşti.

Sessiz sedasız ilimize gelerek görevine başladı.

17 Ağustos depreminde 6 aylık geçici görevle ilimize kriz masasında görev yaptı.Depremin yaralarını sarmamızda önemli katkıları oldu.

O dönemde ilimizdeki başarılı çalışmalarından dolayı dönemin Kocaeli Valisi tarafından takdirname verilerek ödüllendirildi.

Son dönemde nerede deprem, afet (Kocaeli, Afyon) olduysa orada kriz masasında başarılı çalışmalar yürüttü.Çalışmalarıyla herkesin takdirini kazandı.

Kimden mi bahsediyorum?

İçişleri bakanlığının kaymakamlar kararnamesi ile Eyüp kaymakamlığından İzmit kaymakamlığına atanan daha genç yaşına rağmen birçok başarılara imza atmış olan Osman Kaymak’tan tabi ki.

1965 Bayburt merkez Sançaktepe köyünde doğan Osman Kaymak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.1991 yılında açılan kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladıktan sonra birçok ilçede (ki birçoğunda kurucu kaymakamlık görevinde bulundu) kaymakamlık yaptı.En son ise Eyüp Kaymakamlığından İzmit kaymakamlığına atandı.

17 Ağustos Gölcük depreminde ilk günlerinde ne kadar tecrübesiz olduğumuz yaptığımız çalışmalarda da ortaya çıkmıştı.Gece saatlerinde yakalandığımız deprem konusunda vatandaşların birçoğu bilgisiz ve deprem sonrası yapılan gerek kurtarma çalışmaları gerekse hayatta kalma çalışmaları açısından yetersizdi.Şimdi ilimize deprem ve afet sonrası açıl yardım konularında uzman bir kaymakamın atanması ilimiz açısından şans olsa gerek.

Milli güvenlik kurulu genel sekreterliğinin açmış olduğu vali yardımcıları oryantasyon seminerine katılarak sertifika alan İzmit kaymakamımız Osman Kaymak umarız ilimizde olası bir deprem veya afet konusunda önemli çalışmalar yapar.Ve yine dileriz kaymakamımız Osman Kaymak’ı yakında vali olarak görürüz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız