FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.87° C / 21° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit'e 3 Yeni Yaya Köprüsü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi D-100 İzmit geçişindeki yaya köprüsü eksiklerini gidermek için kolları sıvadı

8 Eylül 2016 Saat: 12:11
İzmit'e 3 Yeni Yaya Köprüsü
İzmit'e 3 Yeni Yaya Köprüsü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yahya Kaptan ışıklı kavşağında başlattığı yaya köprüsü inşaatının yanı sıra, biri Opel, diğeri Toyota mağazaları karşısında iki tane daha yaya köprüsü yaptırıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yahya Kaptan ışıklarındaki yaya köprüsünün inşaatını başlatmıştı. Artan bayram trafiği dikkate alınarak bu köprünün inşaatı yarın durdurulacak. Yaya köprüsü bayram ertesi yeniden başlayacak ve eylül sonunda Yahya Kaptan’da halen yayaların karşıdan karşıya geçişi için kullanılan trafik ışıkları kalkmış olacak.

Opel Ekcan mevkiindeki yeni yaya köprüsünü de bayram ertesi bitirilecek. Ayrıca, yaya geçişinin çok sık olduğu ve tehlike yaşanan Pasha Otel ile Toyota Plaza arasında da yeni üst geçidin yapımına bayram ertesi başlanıyor. Üç üst geçidin de iki ucunda, yaşlılar ve engelliler için asansör bulunacak. Üç yaya köprüsünün toplam maliyetinin 4 milyon TL civarında olacağı hesaplanıyor. Yaya trafiğinin çok yoğun olduğu D-100 karayolu üzerinde kısa mesafe içinde 3 yeni yaya köprüsü yaptırılıyor. Opel Ekcan karşısında yapılacak köprünün ayak temelleri atıldı. Bayram trafiği nedeniyle çalışmalara ara verilecek. Yaya köprülerinin inşaatı, bayram ertesi hızlanacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız