FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu15° C / 15° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit’te teknoloji devrimi başlıyor

İzmit Belediyesi’nde 3D yazıcı teknolojileriyle ilgili toplantı yapıldı.

11 Eylül 2014 Saat: 17:41
İzmit’te teknoloji devrimi başlıyor
İzmit’te teknoloji devrimi başlıyor

İzmit Belediyesi’nde 3D yazıcı teknolojileriyle ilgili toplantı yapıldı. Toplantıya İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Öztürk, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarp Ertürk, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Sınmazçelik, Yrd. Doc. Dr. Selçuk Kizir, öğretim görevlileri Mehmet Kodal ve Coşkun Ceyiz  katıldı.

DÜNYAYA MODEL OLACAĞIZ

Önümüzdeki 200 yıla damga vurması beklenen 3D yazıcı teknolojileriyle ilgili toplantı hakkında açıklamada bulunan Başkan Doğan, “3D sistemleri dünyanın yeni sanayi devrimi olarak kabul ediliyor. 3D sistemlerini İzmit’te geliştirmek için çalışmalara başladık. Hedefimiz bu konuda sadece ülkemize değil dünyaya da model olmaktır. Bu anlamda bir tasarım merkezi ve 3D yazıcılarının tasarlanıp geliştirilip üretildiği bir süreci arzuluyoruz. Öncelikli bu konuda şehrimizde bir merkezi oluşturmak istiyoruz. Halkımızı, gençlerimizi bu teknolojiyle tanıştırmak en büyük arzumuz. Devamında da okullarımızda 3D yazıcıları sistemini çocuklarımızın tanımasını sağlamak, beyinlerinde yeni ufuklar açmayı hedefliyoruz. Bu hedefler için bilgi teknolojileri merkezinin oluşması sonrasında da üretimin sağlanması gerekiyor. Sistem sayesinde Yeni İzmit, Yeni Türkiye hedeflerinde yeni ufuklara, iş kaynaklarına, refah kaynaklarına yol açılmış olacaktır” dedi.

ÜLKEMİZE GÜÇ KATACAK PROJE

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarp Ertürk de İzmit Belediyesi’nin böylesine önemli bir projeye önayak olmasının sevindirici olduğunu belirterek” Türkiye’ye teknolojik güç katacak, ülkemizin gerek teknolojik gerek ekonomik gerekse refah anlamında gelişmesine önemli katkılar sağlayacak bir alanda İzmit Belediyesi ile üniversitemizin işbirliği yapacak olması çok önemli. Özellikle burada bir araştırma merkezi kurulması, teknolojik bilginin yaygınlaştırılması, mevcut sistemlerin iyileştirilmesine yönelik yeni çalışmaların gerçekleştirilmesi, bu teknoloji alanında dünyada söz sahibi olması için son derecek önemli olan projeye Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın önayak olması bizler için şanstır. Birlikte çalışacak olmaktan son derecek mutluyuz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız