CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İZMİT MERKEZ KARIŞTI HALK EVLERİNDE 18 GÖZALTI

Halkevlerinin 81. Kuruluş Yıl dönümü nedeniyle yürümek isteyen grup, polis barikatı ile karşılaştı. Yürümekte direnen guruba polis izin vermeyince ortalık fena karıştı. Olaylarda yaklaşık 20 kişi göza

24 Şubat 2013 Saat: 14:34

Halkevlerinin 81. Kuruluş Yıl dönümü nedeniyle yürümek isteyen grup, polis barikatı ile karşılaştı. Yürümekte direnen guruba polis izin vermeyince ortalık fena karıştı. Olaylarda yaklaşık 20 kişi gözaltına alınırken, vatandaşlardan bazıları gözaltındaki eylemciler linç etmek istedi

Kocaeli İzmit İlçesinde aylardır tartışma konusu olan, Yürüyüş yolundaki yürüyüş yasağı, dün yine ortalığın karışmasına neden oldu. Halkevlerinin kuruluşunun 81. Yıl dönümü nedeniyle Belediye İş Hanı önünde toplanan yaklaşık 30 kişilik gurup Sabri Yalım Parkına yürümek ve basın açıklaması yapmak istedi. Ancak Polis e Valilik tarafından alınan yasağın sürdüğünü, izin alınmadıkça yürüyüşe izin veremeyeceklerini ifade etti.

GAZ VE SU SIKILDI

Halkevleri Kocaeli Şube Yöneticileri Kuzey Boy ve Mihrican Atalay uzun süre emniyet yetkilileri ile görüştü. Ancak sonuç çıkmadı. Polis guruba dağılması konusunda uyarıda bulununca guruptakiler hep birlikte koşarak barikata doğru yürümeye başladı. Polis barikatına yüklenen guruba önce az miktarda gaz ve bol miktarda su sıkıldı. Ancak eylemciler dağılmadı. Tekrar toparlanarak polis barikatına yüklenip ellerindeki bayraklar ile vurmaya barikatı geçmeye çalıştı.

VATANDAŞ LİNÇ ETMEK İSTEDİ

Bu esnada bölgede bulunan çok sayıda çevik kuvvet ekibi müdahalede bulundu. Şahıslar karga tulumba gözaltına alındı. Bazı eylemciler polise taş fırlattı. Olaylarda yaklaşık 20 kişi gözaltına alındı. Bu esnada yolun tıkanmasına ve atılan sloganlara sinirlenen bazı vatandaşlar polisin gözaltına aldığı şahısları linç etmek istedi. Ancak polis müdahalede bulunarak vatandaşları da dağıttı.

[gallery link="file"]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız