FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit Körfezinde Hayat Var

İzmit Körfezi’nin her geçen gün daha da temiz bir hal almasının ardından özellikle olta balıkçılığında artma oldu

8 Ağustos 2015 Saat: 09:57
İzmit Körfezinde Hayat Var
İzmit Körfezinde Hayat Var

İzmit Körfezi’nin her geçen gün daha da temiz bir hal almasının ardından özellikle olta balıkçılığında artma oldu

İzmit Körfezi, arıtma tesislerinin devreye girmesiyle birlikte hayat bulmaya başladı. Körfez temizlendikçe vatandaşların balık tutkuları da arttı. Kararlı çalışmalarla canlanan İzmit Körfezi’nde balık çeşitliliğinde de önemli artış olduğu gözlenirken, bu durum balık tutkunlarını sevindirdi. 


SOSYAL AĞDA BULUŞUYORLAR
İzmitli İbrahim Kocaman ve İbrahim Pektaş tarafından Facebook’ta oluşturulan Kocaeli Olta Balıkçılığı grubu, adeta balık tutma sevdası içindekilerin buluşma noktası haline geldi. Grubun kurucusu İbrahim Kocaman, 7752 üyeleri bulunduğunu belirterek, “Olta balıkçılığı alanında sosyal ağda en büyük grubuz. Üyelerimiz sadece Kocaeli ile  sınırlı değil. Yurdun dört bir köşesinden, hatta yurt dışından bile üyelerimiz var. Grubumuz, dostluğu, kardeşliği ve Kocaelimiz için son derece gerekli olan olta balıkçılığını özendirmek ve yaygınlaştırmak için kurulmuştur” dedi. 


BALIK TUTMAK BİR TUTKU
Balık tutmanın bir tutku olduğunu söyleyen Kocaman, “Dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetilmeden, balık tutmayı seven bütün gönül dostlarına grubumuza katılmaya bekliyoruz. Hepimizin ortak sevdası, balık avcılığıdır. Bizler, olta balıkçılığını spor amaçlı yapıyoruz. Olta balıkçılığı aslında bir tutkudur. Kahve köşelerinde, bilgisayar  ve televizyon başında  boş  vakit geçirmeyip doğayla baş başa kalmanın  heyecan ve mutluluğunu kelimelerle anlatmak mümkün değil” dedi. 


ÇEŞİT ÇEŞİT BALIK
Kocaman, İzmit Körfezi’nin Darıca’dan Karamürsel’e kadar  her yerinde olta balıkçılığı yapmanın mümkün olduğunu da ifade ederek, “İzmit Körfezi ile bölgemizdeki gölet ve barajlarda kırlangıç, lüfer, çinekop, levrek, gökkuşağı alabalığı, kırmızı benekli, sazan, tatlı su levreği, çaylama, sardalya, karagöz, istavrit, mezgit, kırlangıç, eşkine, karagöz, mırmır, pisi, ispari, kolyos, izmarit ve daha birçok çeşit balığı olta ile tutmak mümkün. Bizler, balık neslinin devamı için kriterlerin dışında avlanmıyoruz. Gerçek balık sevdalılarında bu düşünce içinde olduğuna inanıyoruz ” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız