FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu25° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

''İzmit’in Propagandasını Yaptık''

İzmit’e “12 Yıldızlı Şehir” unvanını kazandıran İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Fransa’da İzmit’in propagandasını yaptık” dedi.

5 Şubat 2016 Saat: 13:48
''İzmit’in Propagandasını Yaptık''
''İzmit’in Propagandasını Yaptık''

İzmit’e “12 Yıldızlı Şehir” unvanını kazandıran İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Fransa’da İzmit’in propagandasını yaptık” dedi

İzmit Belediyesi’nce hazırlanan “Çok Kültürlü Toplumlarda Birlikte Yaşam, Saygı, Diyalog ve Etkileşim Projesi”, Avrupa’nın 24 belediyesi arasına girdi ve belediyeye “12 Yıldızlı Şehir” unvanını kazandırdı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, geçtiğimiz günlerde Fransa’ya giderek Paris’te düzenlenen törenle ödülünü aldı. Paris dönüşü sonrasında ödül töreniyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Doğan, çok sayıda farklı ülke temsilcisinin katıldığı toplantıda İzmit’in propagandasını yaptığını ve birçok ilde örnek alınan projelerini orada tüm dünyaya tanıttığının bilgisini verdi.              

 

ÖRNEK PROJELERİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ
Türkiye’nin de kurucuları arasında yer aldığı Avrupa Konseyi’nin Yerel Yönetimler Asamblesi’nin, her yıl Avrupa’da yapılan demokrasi, sosyal belediyecilik alanındaki belediye projelerini değerlendirdiğini söyleyen Doğan, “Konsey, projelerden örnek olanlarını seçiyor, ‘12 Yıldızlı Şehir’ unvanıyla sertifikalandırıyor. İzmit Belediyesi olarak biz de onlarca belediye gibi projelerimizle bu değerlendirmeye katıldık. Değerlendirmenin sonunda belediyemizin bu ödüle layık görüldüğü belirtilerek ödül törenine davet edildik. Türkiye Belediyeler Birliği’nin sağladığı imkânlarla Paris’e gidip bu sertifikayı düzenlenen törenle aldık” dedi.

 

PROPAGANDA YAPTIK

Törende ödüle layık görülen projelerini tüm dünyaya anlattığını belirten Başkan Doğan, “Yapılan törende bu sertifikayı alan belediyeler tek tek kendi şehirlerinin bu alanlardaki çalışmalarını anlattılar. Biz de İzmit Belediyesi olarak Türkiye’ye ve dünyaya örnek olan hizmetlerimizi anlattık. Ülke temsilcilerinin bulunduğu bu toplantıda yaptığım konuşmamda; İzmit’in tarihinden, stratejik yapısından ve ekonomik yapısından bahsettik. Şehrimizi anlattık, sanayinin başkenti olduğumuzu aynı zamanda sağlık, tarih ve kültür turizminde de çok iyi olduğumuzdan bahsettik. Bir anlamda oradaki ülke temsilcilerine İzmit’imizin propagandasını yaptık” diye konuştu.

 

ÖRNEK ALINIYORUZ

Türkiye’nin son 15 yılda birçok alanda müthiş bir çıkış yaptığından da bahsettiğini ifade eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Belediye olarak, alt yapı, üst yapı, çevre, sosyal belediyecilik alanında Avrupa’ya örnek olabilecek birçok proje yaptığımızı anlattık. Özellikle çocuklara yaptığımız çalışmalardan olan çocuk hakları masasını, çocuk hakları okulunun kurulmasını, çocuklara yapılan birçok örnek çalışmaları, kadınlara, engellilere, gençlere ve yaşlılara yönelik çalışmalarımızı tanıttık. Sosyal belediyecilik çalışmalarımızın Türkiye’nin kalkınmasına önemli katkılar sağlamasıyla birlikte birçok şehrinde de örnek alınmasına vurgu yaptık” dedi.

 

ÜLKEMİZİ KARALAYANLARA EN İYİ CEVABI VERDİK

Doğan, “5 yıla yakın bir süredir Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Asamblesi’nin Türkiye asil üyesi olarak ülkemizi temsil ediyorum. Bu yapılan propaganda çalışmalarının, ülkemizi karalamaya çalışan, ülkemizin demokrasisini, kalkınmasını karalamaya çalışan, bazı ülkelere de verilmiş en iyi cevaptır. Bu tür propaganda fırsatlarını iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz İzmit Belediyesi olarak, bu fırsatı çok iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Yaptığımız şey, ülkemizin, milletimizin itibarının ve gücünün en iyi şekilde gösterilmesi çalışmasıdır. İzmit’imize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

ŞEHRİMİZE DAVET ETTİK

Başkan Doğan, Türkiye’nin yerel demokrasi ve sosyal yaşam açısından hızla ilerlediğini, bunun en iyi örneğinin de İzmit olduğunu da ifade ettiklerini belirterek, “Konseydeki tüm şehirleri İzmit’e davet ettik. Tüm bu konuşmalarla hem şehrimizin tanıtımını hem de ülkemizin en iyi şekilde temsil edilişini oradaki dost ve dost olmayan tüm ülke temsilcilerine gösterdik. Bu tür propaganda çalışmalarının daha fazla yapılması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız