FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak18.52° C / 19° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit’in En Pahalı İşletmesi Olacak

Yeni Cuma Camii’nin avlusunda yer alana çay bahçesi İsmi Belediyesi tarafından kiralandı. Çay bahçesini yeni sahibi aylık 78 bin lira kira ödeyecek

10 Ağustos 2016 Saat: 18:48
İzmit’in En Pahalı İşletmesi Olacak
İzmit’in En Pahalı İşletmesi Olacak

Ne Yürüyüş Yolu çevresindeki kafeler, neden şehrin belli kesimlerine dağılmış lüks işletmeler. İzmit’in en pahalı işletmesi artık yeni Cuma Çay Bahçesi. İzmit Belediyesi kira süresi biten Yeni Cuma Çay Bahçesi’ni yeniden kiralamak için ihale düzenledi.

Aylık kira bedeli 6 bin 500 lira olan ihale için 7 talipli yarıştı. İhaleye mevcut işletmeci Suat Okuyucu, Abdurrahman Çeliktemel, Oğuz Azak, Kemal Küçük, Erkan Garipoğlu, Yadigar Başkurt ve Erdinç Bayram katıldı. İhalede başından beri büyük bir çekişme yaşandı. İhalede teklifler 5 turun sonunda 41 bin liraya kadar çıktı. Kapalı zarf usulüyle gerçekleştirilen son turda Yeni Cuma Çay Bahçesi için Erkan Garipoğlu 42 bin lira teklif ederken, Abdurrahman Çeliktemel aylık 78 bin lira gibi büyük bir rakam teklif etti. İhaleyi kazanan Abdurrahman Çeliktemel 3 yıllık kirası peşin olarak ödenecek. Toplam kira bedeli ise 2 milyon 808 bin lirayı bulacak. Çeliktemel’in bu rakamı bir ay içinde İzmit Belediyesi’ne ödemesi gerekiyor. Öte yandan çay bahçesini uzun yıllardır işleten ve neredeyse gelen her müşteriyle adeta arkadaş olan mevcut işletmeci Suat Okuyucu’nun Yeni Cuma Çay Bahçesi’nin bu günler gelmesinde çok büyük emeği vardı. Çay bahçesini müdavimleri Suat Okuyucu’nun artık işletmeciliği bırakacak olmasına oldukça üzülecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız