FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak18.92° C / 20° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit İçin Önemli Yarışma

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile “İzmit Hatırası, Hediyelik Eşya Tasarımı Yarışması” düzenlendi. Birinciye 5 bin TL ödül var

11 Şubat 2016 Saat: 14:45
İzmit İçin Önemli Yarışma
İzmit İçin Önemli Yarışma

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile “İzmit Hatırası, Hediyelik Eşya Tasarımı Yarışması” düzenlendi. Birinciye 5 bin TL ödül var

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile “İzmit Hatırası, Hediyelik Eşya Tasarımı Yarışması” düzenlendi. Şehrin tanıtımına önemli katkı sağlayacak yarışma ile ilgili olarak Akçakoca Mahallesi’nde bulunan Tarihi Süleyman Paşa Hamamı’ndaki Nev-i Sanat Kafede basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Göktaş, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Üftade Muşkara, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Bağcı, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Akçakoca Mahalle Muhtarı Mehmet Şahin, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kadir Durmuş ve İzmit Kent Konseyi Başkanı Cafer Kozluca katıldı. Basın toplantısında konuşan Başkan Doğan, bu tip etkinliklerin şehrin tanıtımına katkı sağlayacağını ifade etti. KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Göktaş da İzmit Belediyesi ile ortak projeler yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. 


SON BAŞVURU 15 HAZİRAN
İzmit Belediyesi çalışanları ile Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının dışında herkesin katılabileceği yarışmada, tasarımların “İzmit” teması ile oluşturulması gerekiyor. Tasarımların ortak çalışma ürünü olabileceği ve her bir katılımcının sadece bir tasarımla başvuruda bulunabileceği yarışmaya katılmak isteyenlerin, projelerini posta ya da kargo yoluyla 15 Haziran 2016 tarihine kadar Anıtpark’ta bulunan Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne göndermeleri gerekiyor. Katılımcıların başvurularını beş harften oluşan rumuz aracılığıyla yapmaları gerektiği kaydedildi.


5000 LİRA PARA ÖDÜLÜ
Jüri üyeliklerini İzmit Belediyesi’nden Şaban Yazıcı ve Zeynep Akı, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zehra Canan Bayer, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Tuna, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi Tahir Erdal, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kadir Durmuş, İzmit Kent Konseyi Başkanı Cafer Kozluca ile İKM Başkanı Ahmet Emre yapacak. Sonuçların 4 Temmuz’da açıklanacak yarışmada birinciye 5000 lira, İkinciye 3000 lira ve üçüncüye de 1500 lira ödül verilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız