FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.6° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit Belediye'sinden Çöp Uyarısı

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden vatandaşlara çöpleri zamanında çıkarın uyarısı yapıldı

6 Eylül 2016 Saat: 10:29
İzmit Belediye'sinden Çöp Uyarısı
İzmit Belediye'sinden Çöp Uyarısı

Zamanından önce ya da sonra çıkartılan çöpler yüzünden olumsuzlukların ortaya çıktığını söyleyen yetkililer; "Bu sorun daha çok şehir merkezinde yaşanıyor. Çarşı merkezde bulunan bütün hane ve esnaflara çöp çıkarma saatleriyle ilgili olarak yazılı ve sözlü bilgilendirmelerde bulunduk ve bir çok yere afişler astık. Çarşı merkezdeki vatandaşlar çöplerini Akşam 20:00 ila Sabah 09:00 saatleri arasında çıkarabilirler. Şehir merkezinde araç ve insan yoğunluğu olduğundan çöp toplama araçlarının girişi sıkıntı oluyor. Zamanından sonra çıkarılan çöpler akşama kadar çıkarıldıkları yerde kalıyor. Bu durum hem çevre kirliliğine hem de koku oluşumuna sebep oluyor” dedi.

Çöplerin zamanında çıkarılmayarak çevre kirliliğine neden olanlar hakkında yasal işlem yapıldığını da hatırlatan ilgililer; "Zamanından önce ya da sonra çöp çıkartan kişilere Kabahatler Kanununa göre 35 TL-11.228 TL arasında cezai işlem uygulanıyor. Vatandaşlar, cezalı duruma düşmek istemiyorlarsa kurallara uyulmalı” şeklinde konuştu.

 

Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, çöp konteynırlarının bilinçsiz ya da kasıtlı kullanılması yüzünden binlerce liranın heba olduğunu da söyleyerek; "Ne yazık ki defalarca uyarılarımıza rağmen konteynırlara zarar veriliyor. Kimileri bilmeyerek plastik konteynere sigara izmariti, ateş v.s. atarak, kimileri ise özellikle bilerek ve isteyerek konteynerlere zarar veriyor. Plastik çöp konteynerleri yakılıyor, metal konteynerler ise kırılıp parçalanıyor. Geçen bir ay içinde 51 adet metal, 57 adet plastik konteyner hurdaya ayrıldı. Bir konteynerin maliyeti 500 TL civarında ve bu paralar halkımızın cebinden çıkıyor. Konteynere zarar verenler hem kendilerine hem de bütün vatandaşlarımıza zarar veriyor. Zarar verenler tespit edildiğinde cezalandırılıyorlar” şeklinde uyardı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız