FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü yağmurlu18.52° C / 20° C

gök gürültülü yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit Belediyesi Öğretmenlere Bisiklet Dağıtacak

İlçe genelinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak isteyen İzmit Belediyesi, önümüzdeki yıl yalnızca öğrencilere değil öğretmenlere de bisiklet dağıtacaklarını duyurdu. Belediye, yaklaşık 10 bin bisiklet dağıtmayı planlıyor

6 Ekim 2015 Saat: 14:41
İzmit Belediyesi Öğretmenlere Bisiklet Dağıtacak
İzmit Belediyesi Öğretmenlere Bisiklet Dağıtacak

İlçe genelinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak isteyen İzmit Belediyesi, önümüzdeki yıl yalnızca öğrencilere değil öğretmenlere de bisiklet dağıtacaklarını duyurdu. Belediye, yaklaşık 10 bin bisiklet dağıtmayı planlıyor

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, seçim beyannamesinde yer alan bazı projelerle ilgili bir bilgilendirme toplantısı yaptı. Şelale Park Cafe’de gerçekleştirilen toplantıda Doğan, 4’ncü Etap Bisiklet Yolu, Tepeköy Öğrenci Yurdu, Akçakoca Mahalle Meydanı, Kültür Tepesi 2’nci Etap ve Zabıtan Mahalle Konağı hakkında açıklamalarda bulundu. Doğan, “2016- 2017 yılı İzmit Belediyesi’nin 2023 projelerini hayata geçirdiği dönem olacak. Bir anlamda hizmet patlaması olacak. Tabi biz burada projelerimizin hepsini değil; özellikle bir dilim için seçtiklerimizi anlatıyoruz” diye konuştu.

 

BİSİKLET ŞEHRİ YAPACAĞIZ

Konuşmasına, bisiklet projesi ile başlayan Doğan, bisiklet kullanımının yaygınlaşması için yaptıklarını sıraladıktan sonra “İzmit’i bisiklet şehri yapmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Başkan Nevzat Doğan, Ayazma Mahallesi Kapalı Pazar önünden başlayan ve Yeşilova Merkeze kadar devameden 4’ncü etap bisiklet yolunun bittiğini söyleyerek 5’nci etap bisiklet yolu çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Bisiklet yolunun toplam uzunluğunun 8 kilometreye yakın olduğunu vurgulayan Doğan, önümüzdeki yıl yalnızca öğrencilere değil öğretmenlere de bisiklet dağıtacaklarını söyledi.

 

KONAK VE YURT PROJELERİ

Konuşmasının ikinci bölümünde mahalle konakları ve öğrenci yurtlarıyla ilgili bilgi veren Nevzat Doğan, “Zabıtan Mahallesi Namık Kemal Caddesi üzerinde 644 metrekarelik alan üzerine projesi tamamlanan Zabıtan Mahalle konağı binası 3 kattan oluşuyor. Zemin katta emekli odaları, ve 2’nci katta  etüt binalarında oluşuyor ve 2’nci kattan sosyal tesis binasına geçiş sağlanabiliyor” dedi. Tepeköy öğrenci yurdu projesinden de söz eden Doğan, İzmit’te bir öğrenci yurdu sorunu olduğunu söyleyerek “Tepeköy Öğrenci Yurdu için de çalışmalar devam ediyor” diyerek yurtla ilgili teknik detayları yaplaştı.

 

KÜLTÜR TEPESİ’NDE 2 ETAP ÇALIŞMA

Başkan Nevzat Doğan konuşmasının son bölümünü Akçakoca Meydan Düzenlemesi ve Kültür Tepesi ikinci etap çalışmalarına ayırdı. Akçakoca Meydan Düzenlemesi için 4 bin 500 metrekarelik alanda düzenlemeler yapıldığını belirten Doğan, projenin kamulaştırma ve binaların yıkımı aşamasında olduğunu duyurdu. Kültür Tepesi’ndeki ikinci etap çalışmaların da başladığını kaydeden Doğan, “Kültür Tepesi 2’nci Etap Projesi’nde tarih, sanat ve kültürün iç içe yaşanacağı bir alan tasarlanıyor. Proje dairesinde Kasr-ı Hümayun ile Paşalar Dairesinin de halkın kullanımına açılması planlanıyor. Ayrıca Proje alanında konsept olarak sanat olmasına karar verilmiş ve projede 4 farklı sanat dalına yer verildi. Bunlar; resim, müzik, edebiyat ve heykelden oluşuyor” dedi.

 

ÜNİVERSİTE PAZAR PROJESİ

Basın toplantısının son bölümünde soru kabul eden Nevzat Doğan, beş projenin de tamamlandığında yaklaşık 10 milyon liralık bir maliyeti olacağını kaydetti. Doğan, önümüzdeki dönemde hayata geçirmek istediği Üniversite Pazarı’nda da detaylara girmeden söz etti. Başkan Nevzat Doğan, “Üniversiteli gençler internet üzerinden bir şeyler satıyor. Biz bir üniversite pazarı kurarak, üniversitelilerin buralarda eşyalarını satmalarını ve yine üniversitelilerin burada kendi işlerine yarayacak, kitap gibi giyecek gibi eşyaları bulmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Doğan, Üniversitesi Pazarı’nın henüz proje aşamasında olduğunu ve detaylarının da tam olarak netleşmediğini belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız