FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit Belediyesi’nden Ortak Akıl Toplantısı

İzmit Belediyesi, STK ve derneklerle toplantı yaparak kentteki sorunlara ortak akılla çözüm bulmaya çalıştı

4 Ekim 2015 Saat: 13:46
İzmit Belediyesi’nden Ortak Akıl Toplantısı
İzmit Belediyesi’nden Ortak Akıl Toplantısı

İzmit Belediyesi, STK ve derneklerle toplantı yaparak kentteki sorunlara ortak akılla çözüm bulmaya çalıştı

İzmit Belediyesi,bir otelde  Kentlilik Bilinci Çalıştayı’nı gerçekleştirdi. 150 STK ve derneğin davet edildiği toplantıya, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Tandoğan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Cemil Yaman ve STK temsilcileri katıldı.

 

ÇALIŞMAYA ÇALIŞIYORUZ

İlk konuşmayı yapan Doğan, “Kentlilk bilincine ve şehre sahip çıkma konusuna hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. Işık tutacak bir rapor olacak. Bu şehrin hemşehrisi olarak en iyi hemşehri nasıl olur? En iyi Kocaeliliyim ve İzmitliyim demek nasıl olur? Hepimiz bu çaışmadan pay alacağız. Hep kendi penceremizden bakıyoruz. Kentin penceresinden bakmış olacağız. Bu kentin; toprağını suyunu havasını korumak, fabrikaları riskleri hesaba katıp atıkları kontrol altına almak, kentin kaynaklarını adaletli bir şekilde rantçlara müsade etmeden dağılmasını sağlamak kentlilik bilincine girer mi? İzmit Belediyesi olarak bunların hepsini göz önüne alan çalışmalar yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

ORTAK AKIL VURGUSU

Doğan’dan sonra ise AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, kürsüye gelerek gerçekleştirilen toplantının önemine vurgu yapan bir konuşma gerçekletirdi. Zeki Aygün, “Toplumu temsil eden tüm STK’lar burada. Geçmişimiz unutmadan günümüzdeki değişim ve dönüşümü yakalayarak bu tarzda bakış sergilememiz lazım. Dünya hızla değişiyor. Bu değişim önüne geçersek yönlendirilen değil yönlendiren ülke olursunuz. yönlendiren ve yön veren ülke pozisyonuna geçmek için bu ortak aklı kullanmamız lazım” ifadelerini kullandı

 

KONUŞMALAR RAPORLAŞTIRILACAK

Programın son konuşmasını ise, çalıştay raportörü Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan yaptı. Çalıştayın yöntem ve amaçlarıyla ilgili bilgi veren Erdoğan, toplantıdan sonra ortaya çıkan vurguların raporlaştırılacağını söyledi. Erdoğan, “Çalıştayda yapılan konuşmalar raportörler tarafından kayıt altına alındı. Çalıştay raporu iki temel bölümden meydana gelecek. İlk bölümde kentleşme, kent bilinci ve hemşeri derneklerinin rolü üzerine dünya uygulamalarının da dahil edileceği teorik ve kavramsal çevrenin oluşturulmasının ardından, birincil kaynak ve konuşmalardan elde edilen verilere dayanarak Kocaeli kentleşme ve kent bilinci konusunda rapor hazırlanacak. Çalıştay sonunda çıkan rapordan bir kitap oluşturularak dernek ve kurumlara dağıtılacak”dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız