FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü yağmurlu18.52° C / 20° C

gök gürültülü yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit Belediyesi’nden “Bostan” Açıklaması

İzmit Belediyesi'nin Bostan hakkında yaptığı yazılı açıklama

12 Ağustos 2016 Saat: 17:32
İzmit Belediyesi’nden “Bostan” Açıklaması
İzmit Belediyesi’nden “Bostan” Açıklaması

İzmit Ankara Karayolu Caddesi Körfez Mahallesi Erenkaya Petrol karşısında hizmet veren İşadamı Faruk Bostan’a ait Cefa Vinç, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle bugün İzmit Belediyesi ekiplerince saat 15.00’te mühürlendi. Bostan, mühürleme işleminden önce İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile görüşmek üzere belediyeye gitti ve Başkan Doğan’ı, makam odasının önünde beklemeye başladı. Cuma namazına giden ve giderken de Başkan’ın kapısına not bırakan Bostan, geri döndüğünde polis engeliyle karşılaştı ve belediye yönetiminin şikayeti üzerine gözaltına alındı.

Bostan, önce sağlık kontrolüne ardından da karakola götürüldü. Bostan, yaptığı açıklamada belediyeye daha önce ruhsat başvurusunda bulunduğunu dile getirmişti ancak İzmit Belediyesi, belediyelerine böyle bir başvurunun olmadığını aktardı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Cefa Oto Kurtarıcılık Vinç ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti Şirketi’nin mühürlenmesiyle ilgili olan aşağıdaki açıklamayı yapma gereği hâsıl olmuştur. Söz konusu mühürleme işlemi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 11.08.2016 tarihli 129144 sayılı yazısına istinaden İzmit Belediyesi tarafından yapılmıştır. İlgili yazıda, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yapılan kontrollerde Cefa Vinç ve Oto Kurtarıcılık Şirketi’nin ruhsatsız olduğu tespit edilmiş ve belediyemiz tarafından gereğinin yapılması istenmiştir. Cefa Oto Kurtarıcılık ve Vinç Hizmeti sunan firma, ruhsatsız faaliyette bulunduğundan dolayı ruhsat alıncaya kadar 12 Ağustos 2016 Cuma günü saat 15.00 itibariyle mühürleme kararı verilmiş

ve alınan karar kendisine tebliğ edilmiştir. Yapılan mühürleme işlemi belediyemizin rutin işlemidir. Faruk Bostan’ın açıklamasında yer verdiği gibi İzmit Belediyesi’ne ruhsat başvurusu söz konusu olmamıştır. Belediyedeki tüm kayıtlar incelenmiş ve Faruk Bostan’a it hiçbir belgeye rastlanmamıştır. İlgili şahsın kamuoyuna yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız