FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit Belediyesi’nde 5 Madde Geçti

İzmit Belediyesi’nde 248 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Hizmet-İş Sendikası’nın yetkili olduğu sözleşmenin ilk oturumuna Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da katıldı.

5 Şubat 2016 Saat: 08:57
İzmit Belediyesi’nde 5 Madde Geçti
İzmit Belediyesi’nde 5 Madde Geçti

İzmit Belediyesi’nde 248 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Hizmet-İş Sendikası’nın yetkili olduğu sözleşmenin ilk oturumuna Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da katıldı. 60 maddelik sözleşmeden 5 madde geçti. İkinci görüşmenin 9 Şubat saat 11.00’de Yerel-Sen’de yapılmasına karar verildi.

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ve Yerel-Sen Genel Sekreteri Mümtaz Uysal’ın da yer aldığı toplu iş sözleşme görüşmesinde yetkili sendikanın sosyal haklarda iyileştirmenin yanı sıra yevmiyelerde de yüzde 25 oranında zam talebinde bulunduğu öğrenildi.

 

ÖNEMLİ OLAN ÇALIŞANIN MUTLUĞU

 60 maddelik sözleşmenin ilk oturumunda konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan” sözleşmenin önemi alın terinin karşılığını vermek üzerine olmasıdır. Türkiye’deki kurumlar içinde İzmit Belediyesi çalışanlarının en mutlu ve huzurlu olmasından başka bir isteğimiz yok. İşçimizin alın teri kurumadan hakkını  veren bir belediyeyiz. Çalışanlarımıza tek bir kuruş borumuz yok. İşçimizin, şimdiye kadar her türlü hakkını zamanında hatta çoğu kez zamanınındın önce ödedik. İzmit Belediyesi’ndeki iş huzurunun bundan sonra da devam edeceğine inanıyoruz. İşçilerimize fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Dileğimiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da işçilerimizin sokağa çıktığında gururla İzmit Belediyesi çalışanı olduğunu söylemesidir. Çalışma arkadaşlarımız en iyilerini hak ediyorlar. Bu sadece ücret olarak değerlendirilmemeli. Çalışanlarımız en iyi hakları hak ediyor. Çalışma barışı ve güvenliği en az ücretler kadar önemlidir. Kağıda her şeyi yazabiliriz. Ama biz verebileceğimizi ortaya koymak istiyoruz, realist olmak istiyoruz, veremediğimiz parayı söylemeyiz. Bu sözleşmenin işçimizin mutluluğu ve huzuru için güzel bir adım olmasını istiyoruz. Hep birlikte işçimizin hakkını ve hukukunu savunalım” dedi.

 

ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANI

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy da yaptığı konuşmada, "Belediye başkanımız işçilerin haklarını ve hukukunu zamanında ödeyen örnek bir belediye başkanıdır.  İşçilere böyle bakan bir belediye ve belediye başkanının toplu sözleşmeyi masada en iyi şekilde bitirileceğine inancımız tamdır. Bizim ve belediyemizin gayesi iş yerinde iş barışını sağlamak ve daha iyi haklar elde etmektir Belediye başkanı ve ekibine güveniyoruz” şeklinde konuştu. İzmit Belediyesi’ndeki toplu iş sözleşmesi 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız