FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Ekonomi

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'dan Ruhsat Açıklaması

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan özel bir Otel'de düzenlenen değerlendirme toplantısında ''Eskiden 40 günde verilen ruhsat, şimdi 1 günde hazır'' dedi.

14 Ağustos 2016 Saat: 18:29
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'dan Ruhsat Açıklaması
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'dan Ruhsat Açıklaması

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi ve 12 ilçe belediyesinin teknik başkan yardımcılarının ve İmar ve Şehircilik müdürlerinin katıldığı her ay bir ilçede gerçekleşen değerlendirme toplantısı, bu ayİZMİT Belediyesi’nin ev sahipliğinde özel bir Otel’de gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğini yaptığı toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, belediyelerin başkan yardımcıları ve imar müdürleri katıldı.

HAİN SALDIRIYI VE AVRUPA’YI KINADI

Kentsel dönüşüm ve imar konularının konuşulduğu toplantıda konuşan Başkan Nevzat Doğan ilk olarak 15 Temmuz gecesindeki hain darbe girişimine değindi. Bir insanın düşmanının ancak bu kadar haince bir eylem yapabileceğini belirten İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, sivil vatandaşları katleden o teröristleri kınadı. Ülkemizdeki gezi olaylarında ayağa kalkan ve Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye çalışan ancak sivil haklın katledildiği 15 Temmuz gecesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalandığı o gece sessiz kalan Avrupa’yı da kınadı.

TÜRKİYE’YLE BAŞLAYIP, TÜRKİYE’YLE BİTİRİYORLAR

Avrupa’nın amacının demokrasi olmadığını da belirten İzmit Belediye Başkan Nevzat Doğan “Ben Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Asamblesi’nin asil üyesi olarak beş yıldır Strazburg’a gidiyorum. Bu toplantılarda onların gerçek yüzlerini görüyorum. Bu toplantılarda yerel yönetimlerdeki demokrasiyi konuşuyoruz. Avrupa her toplantıya Türkiye’yle başlayıp Türkiye’yle bitiriyor. Şu süreçten sonra bizim Avrupa’dan bir beklentimiz olmamalı. Bizim gücümüz biziz. Bu masanın etrafındakiler en iyi şekilde düşünecekler, en iyi şekilde çalışacaklar ve üretecekler. Şehrimizin imarı en iyi, en güzel şekilde olacak. Biz Avrupa’ya gittiğimizde ne güzel inşa etmişler, ne güzel yapmışlar, ne güzel binaları var, ne kadar güzel cephe yapmışlar, çatıları ne kadar güzel olmuş demek yerine biz onlardan daha güzel yaptık diyebilmeliyiz, demek zorundayız. Onların altında kaldığımız sürece ülkemiz üzerine oynanan oyunlar, yapılan seferler daha acımasız şekilde gelecek.” dedi.

RUHSAT SÜRESİ KISALDI

İZMİT Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Sizler çok önemli bir işin mimarlarısınız. Belediye Başkanlığına seçildikten sonra ilk olarak yine sizlerden bazılarınızın da içerisinde olduğu bir toplantı yapmıştım. İlk sorularımdan biri de inşaat ruhsatının kaç günde verildiğiydi. Arkadaşlar yaklaşık kırk günde verildiğini söylemişti ve bende onlara çok fazla demiştim. ‘Ben bilmem inşaat ruhsatı bundan böyle bir günde vereceksiniz’ demiştim. Herkes gülüp, mümkün değil olmaz başkanım denmişti. Olacak dedim ve oldu. O günden sonra inşaat ruhsatını en kısa zamanda veren belediye olduğumuzu gururla söyleyebiliyorum. Sizler teknik konularda uzman kişilersiniz. Bizim de yönetimin teknik konularında uzmanlığımız var. Bu iki uzmanlığı birleştirip, olmaz denilen şeyleri olduracağız. Ben şehrimin daha güzel olmasını istiyorum. Daha ileriyi gören, şartları zorlayan fikirlerinizi dile getirin, bizi zorlayın. Bedeli ne olursa olsun doğruları söyleyelim ve o doğruları şehrimizde uygulamaya çalışalım.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız