FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İzmit, artık turizm kenti olacak

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan 27 Eylül Dünya Turizm Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

26 Eylül 2014 Saat: 15:10
İzmit, artık turizm kenti olacak
İzmit, artık turizm kenti olacak

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan 27 Eylül Dünya Turizm Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Doğan mesajında “İzmit, kültür, tarih ve turizm kenti olmayı hak ediyor. Bu konuda her şeyimiz var. Bilgimiz var, birikimimiz var, değerlerimiz var. Şehrimizin hak ettiği bu değeri kazanması için bizde ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

ARTIK SADECE SANAYI KİMLİĞİYLE ANILMAYACAK

İzmit’in artık sadece sanayi kimliği ile değil de kültür, tarih ve turizm yönüyle anılmasını istediğini belirten Başkan Doğan  ” İzmit’in binlerce yıllık geçmişi ve bir çok uyarlığa ev sahipliği yapmış bir zenginliği var. Bizler, artık kentimizin bu değerleriyle ön plana çıkmasını ve bundan da İzmit halkının kazanmasını istiyoruz. Eğer İzmit kültür, tarih ve turizm kenti olursa bundan esnafımız da herkes de kazançlı çıkar. Biz bunu yapacak birikime sahibiz. 3 bin yıllık geçmişi olan birçok medeniyete ev sahipliği yapan, barındırdığı tarih, kültür ve doğal turizm kaynaklarıyla olağanüstü avantajlara sahip olan şehre gereken önem gösterilmeyerek ihmal edilmiş, sanayi kenti olarak anılmıştır” Şeklinde konuştu.

DÜNYA İZMİT’İ YENİDEN TANIYACAK

Yönetime geldiği ilk günden buyana İzmit’in artık turizm kenti olacağını söyleyen Doğan “5 yıl önce bunu söylediğimizde bazı kesimler gülüp geçiyordu. Çalışmalarımızla hızla şekillenen Tarih Koridoru başta olmak üzere gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalar bizim haklılığımızı ortaya çıkardı. İzmit Belediyesi tarafından yapılan ve çok beğenilen Kültür Tepesi’nin İstanbul'daki Pierre Loti, Paris'teki Ressamlar Tepesi'nden aşağı kalır yanı yok. Hedefimiz, oralardan daha popüler bir sanat tepesini ortaya çıkarmaktır. İzmit turizm açışından farklı zenginliklere sahip bir şehir. Bu şehir en kısa sürede adını turizm ile dünyaya duyuracak. Bu hedefimiz şehrimizin bütün dinamiklerinin birlikte güzel bir işbirliği içerisinde çalışmasıyla gerçekleşecektir. Hedefe ulaşmada üniversitemizden, sivil toplum kuruluşlarımızdan, odalarımızdan ve medyamızdan işbirliği ve destek beklemekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Turizm Gününü kutluyor, şehrimizde turizm sektöründe yer alan tüm kuruluş ve çalışanlarına başarılar dileyerek, ilimizin turizmde hak ettiği yerlere biran önce gelmesini temenni ediyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız