CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu7° C / 7° C

parçalı az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İZGAZ ’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

[gallery link=file] TES-İŞ ve İZGAZ arasında iki aydır devam etmekte olan görüşmelerin sonuçlanmasının ardından 21 Mart Çarşamba günü iki taraf arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme Türkiye

22 Mart 2013 Saat: 11:50

[gallery link="file"]

TES-İŞ ve İZGAZ arasında iki aydır devam etmekte olan görüşmelerin sonuçlanmasının ardından 21 Mart Çarşamba günü iki taraf arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme Türkiye’de doğal gaz dağıtım şirketleri ile yapılan ilk toplu sözleşme olma özelliğini taşıyor.

İZGAZ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen imza törenine GDF SUEZ Türkiye Ülke Müdürü ve İZGAZ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Marc Van Haver, İZGAZ Genel Müdürü Gilles Guegan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Erol, TES-İŞ Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, TES-İŞ Genel Merkez Genel Mali Sekreteri Sedat Çokol, TEKSİF-İŞ Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Karataş, TÜRK-İş Bölge Başkanı Adnan Uyar, TES-İŞ İstanbul İgdaş Şube Başkanı Hüseyin Özil ile birlikte diğer TES-İŞ temsilcileri, sendikaya bağlı işyeri baş temsilcileri ile İZGAZ çalışanları katıldı.

Sözleşme Türkiye’de doğal gaz dağıtım şirketleri ile yapılan ilk toplu sözleşme olma özelliğini taşıyor.

İZGAZ Genel Müdürü Gilles Guegan imza töreninde yaptığı konuşmasında şunlara yer verdi:

“Doğal gaz dağıtım sektöründe toplu sözleşme imzalayan ilk özel şirket olarak, bu yeni yapıdan elde edeceğimiz kazançlar konusunda son derece umutluyuz

Toplu sözleşme, çalışanlarımızın değerinin hakkını verecek veonlara kariyerleri boyunca sürdürülebilir bir gelir sağlayacaktır. Bunun yanı sıra sağlayacağı planlı bir maaş artışı, terfi ve emeklilik planlamaları yoluyla çalışanların yeniden konumlandırılması, çalışanların yüksek morali sonucunda kazanılan üretkenlik, artan kıdem süresi ve azalan devamsızlıklar ile de daha iyi bir insan kaynakları yönetimi ve bu da şirket sonuçlarında artışı beraberinde getirecektir.

Personel yönetmeliğimizin tatmin edici bulunması ve yeni iş sözleşmesinde de aynen korunan maddelerin bulunması bizim için ayrıca gurur vericidir. Aynı zamanda, bu müzakerelerin yeni imkanların da ilave edilmesi ve mevcut olanların da çalışanlarımız için geliştirilmesi fırsatını yaratmasından mutluluk duymaktayız. İZGAZ başından beri çalışanlarının beceri seviyelerine ve kalitesine önem vermekte ve devamlı eğitimler ile ekibinin değerini arttırmaktadır. Bu toplu sözleşme sonucunda çalışanlarımızın ücret seviyesi kendi seviyelerinin hakkını veren ve kendi sektöründeki en yüksek seviyelerden birine ulaşmaktadır. İki ay gibi çok kısa bir sürede bu çalışmanın gerçekleştirilmesini sağlayan tüm katılımcılara şahsen teşekkür etmek isterim.”TES-İŞ Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu ise Türkiye’de sendikalaşmanın önemine değindiği konuşmasında, İZGAZ çalışanlarının diğer şirketlere örnek olduğunu söyleyerek kendilerini tebrik etti. Türkiye’de sendikal faaliyetlerin ve sendika üyelerinin azaldığı bir dönemde bu sözleşmenin İZGAZ için bir milat olduğunun altını çizdi ve “Sendikal örgütlenmemiz esnasında işverenimiz İzgaz GDF Suez yetkilileri bizi bir baskı altında tutmadı.Göstermiş oldukları hoşgörü nedeniyle tüm yetkililere teşekkür ederiz.3 yıllık toplu sözleşme imzaladık.Ancak biz çalışanlar olarakta işimize sahip çıkmalıyız.işimizi doğru yapmalıyız”dedi. Tes-İş Genel Merkez Genel Mali Sekreteri Sedat ÇOKOL ise konuşmasında “2003 yılında İzgaz’da örgütlenme faaliyetlerinde bulunduk. Ama olmamıştı.81 vilayette gaz sektörü var.Ancak İzgaz bizim gaz sektöründe ilk özel sektör örgütlenmemizdir. Diğer yerlere örnek olacağı için emeği geçenleri kutlarım”dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Erol ise Türkiye’de çalışanlar adına en önemli hususların başında çalışanların sendikalılıklarının geldiğini belirterek “Bugünkü protokol Türkiye’de bu sektörde bir ilk.En zor dönemde böyle bir protokolü imzalamak önemli.Sendikaların işverene karşıda bir güven oluşturması lazım.Bu protokol bu güvenin bir sonucudur”dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız