FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İZAYDAŞ KÖRFEZİ TEMİZLİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı İzaydaşa ait çöp gemileri, her gün Türk ve yabancı bandrollü gemilerdeki atıkları topluyorlar. VTR Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı kurumlardan olan İzaydaşa

5 Ocak 2013 Saat: 16:10
İZAYDAŞ KÖRFEZİ TEMİZLİYOR
İZAYDAŞ KÖRFEZİ TEMİZLİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İzaydaş'a ait çöp gemileri, her gün Türk ve yabancı bandrollü gemilerdeki atıkları topluyorlar.
VTR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kurumlardan olan İzaydaş'a ait 2 adet atık gemisi, hergün İzmit Körfezi'ne demirleyen gemilerden evsel çöp, atık yağ ve atık su topluyor.

Günün 24 saati hizmet veren çöp gemileri, İzmit Körfezi'ne demirleyen gemilerden gelen talepler doğrultusunda, limanlarda ya da açıkta demirli bulunan gemilere giderek çöp, yağ, su gibi atıkları kendi gemilerine alarak İzmit Körfezi'nin kirlenmesini önlüyor.

Sabah erken saatlerde göreve başlayan çöp gemileri, İzmit ile İstanbul sınırı arasında bulunan tüm gemilerin atıklarını geri dönüşüme kazandırıyor.Gemilerden alınan atıklar toplanıp Derince Limanı atık kabul tesisine götürülüyor. Atık kabul tesisinde petrol türevli atıklar fiziki olarak susuzlaştırılıyor. Ortaya çıkan atık sular dış arıtma tesisine sevk ediliyor

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız