FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İSU'nun akıllı projeleri Türkiye'ye örnek

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, akıllı şebeke ve işletmecilikte Türkiye’ye örnek olacak projeler uyguluyor.Birçoğu Türkiye’de ilk olan akıllı belediyecilik projeleri, hizmetlerde b

14 Kasım 2013 Saat: 12:02
İSU'nun akıllı projeleri Türkiye'ye örnek
İSU'nun akıllı projeleri Türkiye'ye örnek

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, akıllı şebeke ve işletmecilikte Türkiye’ye örnek olacak projeler uyguluyor.Birçoğu Türkiye’de ilk olan akıllı belediyecilik projeleri, hizmetlerde büyük kolaylıklar sağlıyor.

İSU Genel Müdürlüğü, teknolojik yenilik ve uygulamaları ile akıllı şebekecilik alanında ülkemizde öncü kuruluş durumunda. Hizmet sahası il geneli olan kurum, atıksuların elektronik ortamda takip edildiği İçmesuyu SCADA Sistemi, sayaçların uzaktan okumasının yapıldığı Radyo Frekansı Sayaç Sistemi, şebekenin basınç kontrolünün yapıldığı Basınç Yönetimi Sistemi gibi projeler uyguluyor. Kurum olarak teknolojik yeniliklere önem verdiklerini belirten İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, konuşmalarına şöyle devam etti. Türkiye’de ilk olan Atıksu Scada Sistemi ile Kocaeli’nde içme suyu sisteminin, tek merkezden bilgisayar ortamında kontrol ve kumandası sağlanıyor. Haziran ayında işletmeye alınan proje ile Kocaeli genelindeki 1.314 adet yüksek tüketimli abonelerin endeks tespiti ve faturalaması Genel Müdürlükte takip ediliyor. İçme suyu şebekelerindeki kayıpların azaltılması ve yüzeye çıkmayan su kaçaklarının tespiti için Derince, Körfez ve Gölcük ilçelerinde Basınç Yönetim Sistemi kuruldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız