FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü yağmurlu18.52° C / 20° C

gök gürültülü yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İSU yeraltını görüntüleyecek

Teknoloji alanında Türkiye’de birçok ilki de gerçekleştiren İSU, yeraltındaki kaydı bilinmeyen içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarını tespit etmek için sismik araştırmalarda kullanılan 2 adet

2 Ocak 2014 Saat: 12:27
İSU yeraltını görüntüleyecek
İSU yeraltını görüntüleyecek

Teknoloji alanında Türkiye’de birçok ilki de gerçekleştiren İSU, yeraltındaki kaydı bilinmeyen içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarını tespit etmek için sismik araştırmalarda kullanılan 2 adet yer altı radar görüntüleme sistemi ile 2 adet hat dedektörü satın aldı.

Kocaeli’nde 650 bin abonesine sağlıklı altyapı ve işletmecilik hizmeti veren İSU, bunun için de teknolojik yatırımlar yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yeraltındaki eski veya kaydı bulunmayan şehir altyapılarının araştırılarak bulunması için yer altı radar görüntüleme sistemi ile hat dedektörlerini hizmete aldı. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, yeni hizmete aldıkları cihazlar ile yeraltındaki kaydı bulunmayan içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının bulunmasının yanı sıra zemin tahribatı ile hat zararlarının da önüne geçileceğini söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız