FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İstihdam Fuarı Kapılarını Açtı

Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı Koaceli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde açıldı.

7 Mayıs 2015 Saat: 14:34
İstihdam Fuarı Kapılarını Açtı
İstihdam Fuarı Kapılarını Açtı

Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı Koaceli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde açıldı.

Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (DOMİF) Uluslararası Fuar Alanı’nda kapılarını açtı. Bu yıl 5’ncisi düzenlenen fuara 250 firma katılarak 300 stant kurdu. 5 bin 200 söyleşinin gerçekleşeceği 52 bin 500 kişinin CV bırakması hedeflenen fuar 3 gün boyunca açık kalacak. Fuara, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Rektörü Sadettin Hülagü, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ve Çalışma, İş Kurumu İl Müdür Vekili Engin Gülmez, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan katılım gösterdi.

 

İŞ ARAYALARI BEKLİYORUM

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Engin Gülmez’in açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen KOTO Başkanı Murat Özdağ: “İş gücüne katılımın ilerleye günlerde artacağını özellikle teknolojiyle birlikte artacağını görmek istemekteyiz. Ülkemiz ve ilimiz içi son derece önemli olan bu fuara desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. İş arayan arkadaşlarımızı mutlak suretle buraya davet ediyorum” dedi. Daha sonra söz alan KSO Başkanı  Zeytinoğlu ise “Bugüne kadar 5 bin kişiye iş bulduk. Bu sayı aslıda çok az. Bir takım eksiklikler vardı. Bunları biz hükümetimize ilettik. Önümüzdeki günlerde bir artış olacağını düşünüyorum. 5’ncisini yaptığımız bu fuarın tüm ilimize faydası olmasını diliyoruz” diye konuştu.  

 

ÜNİVERSİTE BÜYÜYECEK

Ayhan Zeytinoğlu’ndan sora kürsüye gelen Kocaeli Üniversitesi Rektör Sadettin Hülagü ise fuarın eğitim ve öğrenciler üzerinde olduğunu düşündüğü önemi üzerinde durdu. Kocaeli Üniversitesi’sinin nicelik büyümesinin tamamladığını artık niteliksel olarak büyümeye başlayacağını vurgulayan Hülagü:  Üniversiteler bilginin ticarileşmesinde önemli kurumlardır. Yakın bir zamanda sanayicilerle iş birliği toplantıları yapacaklarını aktaran Rektör Hülagü, “Bugün 76 bin üniversitesiyle Türkiye’deki ilk 4 üniersitesi arasında olan üniversitemiz artık dikey büyümesini tamamlamış ve uluslararası bir kurum haline gelmek için çalışmalarını sürdürmektedir” ifadelerine yer verdi.

 

ÖZGÜVEN VURGUSU YAPTI

Rektör Sadettin Hülagü’den sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, gençlerin özgüven kazanması için istihdam fuarının önemli olduğuna işaret eden bir konuşma yaptı. Fuara katılan gençlere seslenen Başkan Karaosmanoğlu,

“Türkiye’yi de tetikleyen ileriye götüren güç bu. Yeteneklerine göre gençler kendisini yetiştirirse asla işsiz aşsız kalmaz diye inanıyorum. Tabi özgüven çok önemli, bu yerde çocuklarımıza verilmeli. Bu fuarlarda üniversite tanıtımları yapılıyor. İnsanlar çalışırsa hedeflerine ulaşıyor. Başarılı insanlarla çok yetenekli insanlarla iletişim kurun, bütün başarılar mutlaka bir çalışmanın ürünüdür. Be bu fuarın bütün gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

 

İYİ SİNERJİ BIRAKACAKTIR

Protokol konuşmalarının sonuncusunu gerçekleştiren Vali Güzeloğlu ise şöyle dedi: “Bu açılışta sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Ekonominin en önemli yanı istihdamdır. Türkiye’nin en büyük zenginliği insandır. Bizim amacımız, her gencimiz nitelik ve istekleri doğrultusunda en iyi şekilde istihdam etmek ve istihdam piyasasının istekleri doğrultusunda iş ve güç sahibi yapabilmektir.  Sevgili gençler sizler bu ülkenin geleceği ve güvencesisiniz, sizler uluslararası rekabetin getirdiği tüm niteliklerinizle bu iddianızı ortaya koyacaksınız. İnanıyorum ki bu fuar yaratacağı Kocaeli’ye ve bölgeye çok iyi bir sinerji bırakacaktır.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız