CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Ekonomi

İstenmeyen Aramalarda Bankalar Yine Birinci

İstenmeyen Aramalar Raporu Truecaller 2017 verilerine göre, Bankalar istenmeyen aramalar listesinde yüzde 49’luk bir oranla yine birinci.

16 Temmuz 2017 Saat: 14:11
İstenmeyen Aramalarda Bankalar Yine Birinci
İstenmeyen Aramalarda Bankalar Yine Birinci

Türkiye istenmeyen aramalar raporu 2017 yayımlandı, bankalar yine birinciliği kimseye bırakmıyor.

Cep telefonlarına gelen istenmeyen aramalarda Türkiye beşinci sırada geliyor. Birincilik ise yine bankaların. Ülkemizde ortalama her kullanıcı ise aylık 12 istenmeyen aramaya maruz kalıyor.

Truecaller'ın raporuna göre, Türkiye'deki her bir telefon kullanıcısına ayda 12'den fazla istenmeyen arama geliyor. Bunların çoğunluğunu banka aramaları oluşturuyor. Türkiye aylık 12,2 istenmeyen arama ortalaması ile 20 ülke arasında ilk beşte bulunuyor. Söz konusu rapora göre, Türkiye en çok istenmeyen arama sıralamasında 20 ülke arasında Meksika ve Peru ile birlikte beşinci sırada yer alıyor. Türkiye'deki bir kullanıcıya ayda gelen istenmeyen arama sayısı ortalama 12,2. Bu sayı sıralamada ilk sırada bulunan Hindistan'da 22,6 iken, ikinci sıradaki ABD ve Brezilya'da 20,7 seviyesinde bulunuyor. Truecaller'ın, yılın ilk beş ayında kullanıcılar tarafından 'spam' olarak işaretlenen ya da uygulama tarafından otomatik olarak engellenen aramaları kapsayan raporuna göre, tüm dünyada 5,5 milyar istenmeyen arama gerçekleşti. Aynı dönemde Türkiye'de gerçekleşen istenmeyen aramalarda ilk sırayı yüzde 49'la banka, kredi ve kredi kartı gibi konuları kapsayan finansal hizmetlere yönelik aramalar aldı. Telekom şirketlerinden gelen kampanya, tanıtım aramaları yüzde 31'le ikinci sırada yer alırken, tele-pazarlama aramaları yüzde 12'lik bir orana sahip. Kötü niyetli aramaların yanı sıra dolandırıcılığa, pazar araştırmasına ve sigorta ürünleri satmaya yönelik aramaların toplam oranı ise yüzde 8'de kaldı. ABD'de rahatsızlık vermeye yönelik kötü niyetli aramaların yanı sıra dolandırıcılık amaçlı aramalar ilk iki sırada yer alırken, İngiltere'de tele-pazarlama ve sigorta aramaları, İtalya'da tele-pazarlama ve telekom aramaları öne çıktı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız