FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İşten Atılan İşçiler Geri Alındı

Birleşik Metal-İş Sendikası’nın örgütlendiği Marmara Galvaniz’den 5 işçi işten çıkarılmıştı. Daha sonra 2 işçi daha işten çıkarılmış, toplamda çıkarılan işçi sayısı 7 olmuştu.

5 Şubat 2016 Saat: 08:54
İşten Atılan İşçiler Geri Alındı
İşten Atılan İşçiler Geri Alındı

Birleşik Metal-İş Sendikası’nın örgütlendiği Marmara Galvaniz’den 5 işçi işten çıkarılmıştı. Daha sonra 2 işçi daha işten çıkarılmış, toplamda çıkarılan işçi sayısı 7 olmuştu. Birleşik Metal-İş Sendikası’nın devreye girmesiyle işten atılan işçiler işe geri alındı

Birleşik Metal-İş Sendikası’nın örgütlenme çalışması yaptığı Marmara Galvaniz’den 7 işçi işten çıkarılmıştı. Sanayi Mahallesi’nde üretim yapan ve yaklaşık 100 işçinin çalıştığı Marmara Galvaniz’de geçtiğimiz günlerde örgütlenme çalışmasını tamamlayan ve yetki için Çalışma Bakanlığı’na başvuran Birleşik Metal-İş Sendikası yetkilileri yakın bir zamanda yetkinin gelmesini beklediklerini söyledi. İş verenin, örgütlenme çalışmalarından rahatsız olduğu için Pazartesi ve Salı günü toplam 7 işçiyi işten çıkarıldığını iddia eden sendika yetkilileri bu kapsamda mücadeleye devam edeceklerini duyurdu. Daha sonra işverenle görüşen sendika yetkilileri işten atılan 7 işçinin işe geri alınmasını sağladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız