CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.06° C / 19° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İŞTE İSTİKLAL MARŞINI EN GÜZEL OKUYAN

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl “12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Günü” etkinlikleri çerçevesinde il genelinde ilkokul, orta öğretim ve liseler arası düzenlene

6 Mart 2013 Saat: 14:23
İŞTE İSTİKLAL MARŞINI EN GÜZEL OKUYAN
İŞTE İSTİKLAL MARŞINI EN GÜZEL OKUYAN

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl “12 Mart İstiklal Marşı`nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy`u Anma Günü” etkinlikleri çerçevesinde il genelinde ilkokul, orta öğretim ve liseler arası düzenlenen İstiklal Marşı`nı Ezbere Okuma Yarışması`nın ilkokul ayağı yapıldı. Halk Eğitim Merkezi`nde gerçekleştirilen il finaline 12 ilçeden sadece Gebze İnönü İlkokulu finalisti Şimal Özdinçer katılamadı. Yarışmayı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Yıldırım ile İzmit İlçe Şube Müdürü Habib İlaslan`ın yanı sıra 12 ilçenin okul müdürleri, öğrenciler ve veliler de izledi.
MİLLİ HAYKIRIŞ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Yıldırım yaptı. Yıldırım, “Tüm dünya milletlerinin yaşadığı sınırlar çerçevesinde, bulunduğu toprak üzerindeki bağımsızlığının haykırışını o milletin milli marşı simgeler. Milletin hür olması için tarihindeki yaşanmışlıkları, mücadeleleri unutmaması gerekir. Mehmet Akif Ersoy, Türk milletinin duygularını en güzel şekilde aktaran manevi bir miras bırakmıştır” dedi.

HEPİNİZ BİRİNCİSİNİZ
Yıldırım, şöyle devam etti: “Kendisi bu millete olan bağlılığını para ödülü karşılığında düzenlenerek belirlenecek olan İstiklal Marşı Yarışması`na ödül karşılığında katılamayacağını belirterek göstermiştir. Kişiliğini ve karakterini böyle bir tavırla ortaya koyan Mehmet Akif Ersoy gibi geleceğimize ışık tutacak olan siz öğrencilerimizin de aynı duygularla yetişmesini istiyorum. Unutmayınız ki yarışmanın sonunda formalite gereği derecelendirme yapılacağından bir kişi öne çıkacaktır. Bugün burada yarışacak olan bütün öğrencilerimiz gönüllerimizde birincisidir.``
KOMİSYON ÜYELERİ
Yarışmanın değerlendirme komisyonunda Eğitim Denetmenleri Başkanı Şerif Karataş, Kartepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Özden, Başiskele Denizdibi İlkokul ve Ortaokulu öğretmeni Murat Akyel, İzmit Ulugazi İlkokulu öğretmeni Arda Şengül, İzmit Şehit Selçuk Gökdağ İlkokul ve Ortaokulu öğretmeni Yakup Berber, Derince Necatibey İlkokul ve Ortaokulu öğretmeni Ali Güneş ile İzmit Hızırreis İlkokul ve Ortaokulu öğretmeni Saliha Aydın yer aldı.
ULUGAZİ BİRİNCİ
Performansların ardından yapılan değerlendirme sonucunda İzmit Ulugazi İlkokulu öğrencisi Emir Leblebicioğlu birinci, Kandıra Ereğli Namık Kemal İlkokulu öğrencisi Samet Aktaş ikinci, Gölcük Piyale Paşa İlkokulu öğrencisi Zeynep Karabulut üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere ödülleri bugün Halk Eğitim Merkezi`nde düzenlenecek törenle verilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız