FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu15° C / 15° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İşte CHP''nin Adayları

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Listesi gerçekleştirilen PM toplantısında belirlendi ve onaylandı. Mevcut milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan ve Hurşit Güneş listede yer alamazken, birinci sıraya avukat Fatma Hürriyet Kaplan oturdu

7 Nisan 2015 Saat: 16:59
İşte CHP''nin Adayları
İşte CHP''nin Adayları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Aday Listesi önceki akşam gergin geçen Parti Meclisi toplantısında onaylandı. Toplantıda mevcut iki milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ile Hurşit Güneş yeniden aday gösterilmedi. Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’a yakın isimlerden oluştuğu gözlenen listede Akar kendisine ikinci sırada yer buldu. CHP İl eski Başkanı Yalçın Kuşkan da listeye giremedi.

 

AKAR İKİ, TARHAN ÜÇ

PM toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplantıya katılma yetkisi olan CHP Grup Yöneticisi, Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’a çalışmalarından dolayı teşekkür ettiği ve daha sonra kendi listesini üyelere sunduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu listenin ilk üç sırasından birinde kadın bir aday gösterilmesini istedi. PM üyeleri avukat Fatma Hürriyet Kaplan ismi üstünde karar kıldı. Kılıçdaroğlu listenin ikinci sırasına mevcut milletvekili Haydar Akar’ı üçüncü sırasına da Tahsin Tarhan’ı önerdi.

 

KUŞKAN DÖRTTEN ÇIKARILDI

PM üyeleri Mehmet Hilal Kaplan ile Tahsin Tarhan isimleri üzerinde tartıştı ve Tarhan’ın aday gösterilmesi kararlaştırıldı. Listenin dördüncü sırasında ise Yalçın Kuşkan’ın ismi geçti. İddialara göre Kuşkan listenin dördüncü sırasında olmak istemediğini PM üyelerine bildirdi. Kuşkan’ın ismi bunun üzerine listeden çıkarıldı. Listenin beşinci sırasında Turan Dumlu yer alıyordu. Dumlu Kuşkan’ın isminin listeden çıkarılması sonrasında dördüncü sıraya yükseldi.

 

CHP’de kesinleşen listede şu isimler yer aldı;

 1. Fatma Kaplan Hürriyet
 2. Haydar Akar
 3.  Tahsin Tarhan
 4. Turan Dumlu
 5. Cuma Karavar
 6. Mehmet Tamer Solakoğlu
 7.  Ayhan Mutlu
 8. Rasim Meriç
 9. Asude Fırat Özkan
 10. Kemal Nişancı
 11. Sabriye Gülşah Şahin

 

CHP Kocaeli Milletvekili Adayları listeyi değerlendirdi

 

Liste değişimin adı oldu

Fatma Hürriyet Kaplan:

Partimiz güzel bir sorumluluk yükledi. Bu onura layık olmaya çalışacağım. Partimizde uzun süredir bir değişim ve gençleşme isteği vardı. Bu liste değişimin adı oldu. Keramet bizde değil, keramet CHP’de. Partimizin hedefleri doğrultusunda elimden gelen çabayı ortaya koyacağım. Partimin daha iyi bir noktaya gelmesi içişn mücadele edeceğim. Kocaeli’de 5 milletvekilini meclise götürmek istiyoruz. Bunu başaracağız.

 

 

Gençleşerek geliyoruz

Haydar Akar:

CHP için oldukça olumlu bir liste olmuştur. Partimiz Kocaeli’de gençleşerek demokrasi mücadelesini artırma kararı almıştır. Yeniden listede olduğum için onur duyuyorum. Bugüne kadar nasıl çalıştıysak bugünden sonra da aynı çalışacağız. Tempomuzu hiç düşürmeyecek, CHP için mücadele edeceğiz.

 

 

Kişiler gelir geçer

Tahsin Tarhan:

Bizim için önemli olan CHP’nin başarısı ve iktidar olmasıdır. Kişiler gelir geçer fakat CHP kurumsal yapısı, siyasal bakış açısıyla yaşamaya devam eder.  Partimiz görevi bize verdi, bizde bütün arkadaşlarımız, örgütümüz ve parti üyelerimizle birlikte 7 Haziran’a kadar yoğun bir çalışma içinde olacağız. Bir dakika boş geçecek zamanımız yok, çünkü Türkiye çok karanlık bir süreçten geçiyor ve Türkiye’yi aydınlatacak olanda CHP iktidarıdır.

 

 

Çok çalışacağız

Turan Dumlu:

Seçilebilir noktada yer alan kimi isimlerin yeri değişik olabilirdi. Biz liste tartışmalarını bir kenara bırakıp çok çalışacağız. Dört benim için iyi bir sıra. Biz Ankara’ya beşinci milletvekilini götüreceğiz. Bu seçimde on birinci sırada da yer alsam da partim için görevimi yapacak ve var gücümle çalışacaktım. Takdir dördüncü sıra oldu. Hayırlı olsun.

 

 

Allah razı olsun

Cuma Karavar:

Allah beni CHP listesine layık görenlerden razı olsun. Sabahtan beri telefonlarım susmuyor. Bundan sonra CHP’nin iktidar olabilmesi için çalışacağım. Elimden ne geliyorsa yapacağım.

 

 

Onur duydum

Tamer Solakoğlu:

Genel merkezimizin takdiridir. Partimize hayırlı olsun. Ben CHP’de iktidar hedefi için çabalayacağım. En az 5 milletvekili çıkaracağımızı dile getirmiştim. Çalışacağız, çabalayacağız. Partimizi en iyi noktaya taşıyacağız. Ben ilk defa siyaset yapıyorum. CHP beni ilk görev olarak altıncı sırada değerlendirdi. Bundan onur duydum.

 

 

 

 

Hedefimi tutturdum

Ayhan Mutlu:

Benim hedefim üçle sekiz arasında kalmaktı. İlk defa aday oldum. Yedinci sırada yer aldım. Hedefimi tutturdum demektir. Güzel bir liste. Genel bakıldığında eleştiri de almadı. Üzerinde çalışılmış bir liste. Ben başarılı olacağımızı düşünüyorum.

 

 

Kocaeli’yi yansıtan liste

Rasim Meriç:

Bireysel anlamda hiçbir beklenti içerisinde değildim. Partim adına, ideolojik düşünce adına mücadele ettim. Bugün de öyle devam edeceğiz. Liste Kocaeli’yi yansıtan bir liste. Genç bir kadın arkadaşımızın listenin birinci sırasında yer alması bizi mutlu etmiştir. Bu listede yer almaktan dolayı gurur duyuyorum. Bugünden itibaren canla başla çalışacağız Umut olacağız bundan sonra.

 

 

İsimler teferruattır

Asude Fırat Özkan:

Listede olmak benim için gurur. Burada isimler teferruattır. Önemli olan CHP’nin iktidar olmasıdır. Bundan başka bir derdimiz yok.

 

 

Dengeler konuştu

Kemal Nişancı:

Hangi sırada olduğumun bir önemi yok. Birinci sıradaymışım gibi çalışacağım. Amacımız Kocaeli’den en çok milletvekili Ankara’ya götürmek olacaktır. Atama listeler belli dengeler üstüne oluşturulur. Dengeler konuştu. Genel merkezimiz gerekli incelemeyi yapmıştır. İlimizde bir temayül yapıldı. Ne kadar sağlıklı bilemesek de bunlar dikkate alınmıştır. 10. sırada yer alıyorum. 22 yıldır bu partiye emek veren biri olarak listede yer aldığım için gurur duydum.

 

 

Genel merkez uygun görmüş

Sabriye Şahin:

Genel merkez uygun görmüş. Bundan sonra yapacak bir şey yok. Benim için önemli olan listeye girmek değildi. Biz partimiz için çalışacağız. Ben örgütten gelen bir insanım. Zaten listeye giremesem de bütün gücümle çalışacaktım.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız