CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.53° C / 19° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İŞTE AK PARTİ KOCAELİ'NİN SEÇİM BEYANNAMESİ

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli 24 Haziran Seçim Beyannamesini bugün saat 11.00’de Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde Başbakan açıkladı.

12 Haziran 2018 Saat: 12:57
İŞTE AK PARTİ KOCAELİNİN SEÇİM BEYANNAMESİ
İŞTE AK PARTİ KOCAELİ'NİN SEÇİM BEYANNAMESİ

24 Haziran Beyannamesi açıklamasına; Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, milletvekili adayları, Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları, il yöneticileri, ilçe başkanları katıldı. Toplantıda, Millet Bahçelerinin hangi ilçelere yapılacağı açıklandı. Buna göre Gebze'de 2, Darıca, İzmit, Dilovası, Derince, Kartepe, Gölcük, Başiskele’de  millet bahçeleri yapılacağı beyannamede açıklandı. İzmit'teki millet bahçesi ise fuar alanına yapılacak.

"HERKES AZ SABRETSİN"

AK Parti'nin Kocaeli ile ilgili seçim beyannamesini açıklayan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık şunları kaydetti: “Bu seçimi de alnımızın akıyla kazanacağız. Herkes az sabretsin, 12 gün sonra millet herkesin karnesini herkesin eline verecek. Siyaseti sadece polemik olarak yapmaya çalışıyorlar. Bir miktar polemik siyasete renk katar ama ülkeyi yönetemez pozisyonuna getirir. Kıraathane ve kahvehane arasındaki farkı bilmiyorlar.Bizim siyasetimiz hizmet, siyaseti. Her seçim döneminde projelerimizi halkımıza sunduk. Halkımız da girdiğimiz her seçimde bizden desteğini esirgemedi. Açıklanan projelerimiz, kentimizde yapmak istediğimiz projelerin tamamı değil. Projelerimizin bir kısmını da yerel seçimlere sakladık. 1 Kasım beyannamesini ve yerel seçimlerin beyannamelerinin sıkı sıkıya takipçisi olduk. Hangi projeler tamamlanmış, hangilerinde eksiklikler var diye seçime kadar en az 3 kere belediye başkanlarımızla bir araya geldik. -

BEYANNAMENİN YÜZDE 76’SI TAMAMLANDI

Seçimin üstünden 2 buçuk gibi bir yıl geçti. 4 yıl diye belirttiğimiz beyannamenin yüzde 76’sını tamamladık. Bunun yüzde 24’ünden de vazgeçmiş değiliz. Beyannamemizin arkasındayız. Osmangazi Köprüsü’nü söylemeye gerek yok. Bilişim Vadisi’nin birinci etabı tamamlandı. Diğer etaplar için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gebze Anibal Kavşağı hayata geçti. Darıca Farabi Hastanesi eğitim araştırma olarak hayata girdi. Yakında kadro atamaları olacak. Dev adalet saraylarını bitirdik.

KUZEY VE GÜNEY OTOYOLU

Gebze- Darıca metromuzun ihalesi yapıldı. Yakında başlıyoruz. Maliyetini ise Büyükşehir Belediyesi kendisi karşılayacak. Akçaray’ı uzatacağız. Gebze- Sabiha Gökçen arası hızlı treni hayata geçireceğiz. Kuzey Marmara Otoyolu’nun inşası tüm hızıyla devam ediyor. Güney Marmara Otoyolu’nun projeleri hazırlanıyor. Proje üzerinde çok değişiklik yaptık ve maliyeti attırdık ama yine de kentimizi bölmemiş olacağız. İzmit- Kandıra Yolu tamamen bitti. Yakında cezaevinden başlamak üzere bölünmüş yolu bitireceğiz.

İZMİT FUAR ALANI MİLLET BAHÇESİ

Şehir Hastanesi Kocaeli’ne çok ciddi bir değer katacak. Kuruçeşme’deki trafik ışıklarını kaldırıp, sahille buluşturacak gişe girişlerinin olduğu yeri düzenleyeceğiz. Millet Bahçesi bizim kadim medeniyetimizde var olan bir kavramdır. Sıradan bir bahçe değildir. İzmit Fuar Alanının Millet Bahçesine dönüştürüyoruz. Fuar alanı rant olacak, birilerine peşkeş çekilecek diyenlere cevap olur. Düğün alanlarını elden geçireceğiz. Gebze Kışlamızın bir kısmını askeriyeden büyükşehir belediyemiz aldı. 600 dönümlük alanın bir kısmını kamu ihtiyaçları, eğitim ve bir büyük camii olarak kullanacağız. Bu alanı konut olarak değerlendirmeyeceğiz. 910 dönümlük askeri alan olan Darıca’da Millet Bahçesi olacak. 200 dönümlük Hünkar Çayırı’nda da Millet Bahçesi yapacağız. İçerisinde bir müze de olacak. Kartepe'de askeri alana da Millet Bahçesi yapacağız.

TOPLAM 9 MİLLET BAHÇESİ

Başiskele Seymen Kışlası da millet bahçesi olacak. Derince askeri hastanenin olduğu alana kamu kuruluşunu, arkada kalan hastaneyi onaracağız. Ortada kalan 100 dönümlük alanı da millet bahçesi yapacağız. Dilovası Bayrak Tepe’ye ve Gölcük donanmanın yanında bulunan lojmanları tamamen yıkacağız ve o alana millet bahçesi yapacağız. Gebze taş ocakları kentimizin kanayan yarası. Gebze ve Hereke taş ocakları bölgesini tamamen taşıyoruz. Bu alanlara SEKA Park gibi bir park yapacağız.

3’ÜNCÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Kocaeli’nin iki tane devlet üniversitesi var. Cumhurbaşkanımızla değerlendirdik. Kocaeli üçüncü bir üniversitesine kavuşacak. Kartepe’ye adliye sarayımızı inşa edeceğiz. Milli Mikroçip Fabrikası kuracağız. Kandıra Gıda İhtisas OSB ile ilgili mahkeme sürecimizi tamamlandık. Artık bu alana OSB’mizi kuracağız. Derince Eğitim ve Araştırma binamızı tamamen yenileyeceğiz."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız