FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İsrail bayrağı yaktılar

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Kocaeli Şubesi üyeleri yaklaşık 300 kişinin katılımı ile Gazze, Doğu Türkistan, Türkmeneli’nde yaşanan olaylara tepki göstermek için ‘’Ümmet’’ adı verilen tepki yürüyüşü düzenlediler.

8 Ağustos 2014 Saat: 13:34
İsrail bayrağı yaktılar
İsrail bayrağı yaktılar

İzmit Merkez Bankasının önünden saat 18.00 sularında toplanan kalabalıkla beraber yağmur altında başlayan yürüyüşte, “Kınama yetmez yaptırım gerek” ve “İşgalci İsrail, işbirlikçi Avrupa” sloganları ve tekbir sesleri ile yürüyüş yolundan ilerleyen grup Belsa Plaza önünde bulunan Sabri Yalım Parkı’nda Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, İzmit İlçe Başkanı Av. Zafer Mutlu’ nun da katılımı ile basın açıklaması yapıldı.

Açıklamayı yapan AGD Kocaeli Şubesi Başkanı Samet Gürsoy, Ramazan Bayramının neredeyse tüm İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı içinde geride bırakıldığını belirten konuşmasında doğu Türkistan’da yaşayan 45 milyon Müslüman, sadece Müslüman oldukları için, Çin hükümeti tarafından tamamen yok edilmek istediğini vurguladı. Gürsoy, “Film yıldızlarından sivil toplum kuruluşlarına birçok kişi kurum ve küresel terör örgütü İsrail’i kınayan ve lanetleyen açıklamalar yapıyor. Başta Türkiye olmak üzere birçok Ülkede 20 günü aşkın bir zamandır yapılan tüm gösterilere, basın açıklamalarına ve resmi demeçlere karşı İsrail çocuk ve kadın öldürmeye devam ediyor” dedi. Gürsoy, “İsrail ile olan ilişkilerde, hükümetlerin ve resmi yetkilerin yapabileceklerinin sınırları daha önceden belirlenmiş gibidir. İsrail’den ve onu himaye eden uluslararası kuruluşlardan insanlığa dair bir duyarlılık beklemiyoruz’’ diye vurguladı. Başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkelerinin uygulayacağı yaptırımlardan geçmektedir. Bunun için; ticaret anlaşmalar bitirilmeli, doğal gaz sevkiyatı durdurulmalı, stratejik anlaşmalar sona erdirilmeli ve ekonomik ambargolar uygulanarak, İsrail’in katılacağı her türlü uluslararası etkinlik Türkiye tarafından boykot edilmelidir” diye konuşmasını bitirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız