CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10.54° C / 11° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İSPİRLİ; "SAYISAL ALAN DA ÇOK BAŞARISIZ"

Kocaelinde eğitim alanında sonuçları skandal olarak değerlendirilen YGS ve LYS de,başarılı olmak adına YGS deneme sınavlarına hız kesmeden devam ediliyor. YGS ve LYS de geçmiş dönemler deki sonuçlar

6 Mart 2013 Saat: 12:17
İSPİRLİ; "SAYISAL ALAN DA ÇOK BAŞARISIZ"
İSPİRLİ; "SAYISAL ALAN DA ÇOK BAŞARISIZ"

Kocaeli'nde eğitim alanında sonuçları skandal olarak değerlendirilen YGS ve LYS' de,başarılı olmak adına YGS deneme sınavlarına hız kesmeden devam ediliyor. YGS ve LYS de geçmiş dönemler deki sonuçları değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, "Alınan sonuçlar, Kocaeli'ye yakışmadı. Kente vefa borcumuz var. Sayısal alanda çok başarısısız. Bu konuda çalıştay yaptım. Sayısal öğretmenlerimiz azami çaba göstermeli, beklentim büyük" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, bu dönem ilki yapılan ve gerçeğini aratmayan YGS deneme sınavında öğrencileri yalnız bırakmadı. Deneme sınavı boyunca okulları gezen ve denetim yapan İspirli, ilk olarak İzmit Lisesi’nde incelemeler de bulundu. Hem okulun fiziki yapısını inceleyen hem de gördüğü eksiklikleri tespit eden İspirli, deneme sınavıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

SINAVLAR GERÇEĞİNİ ARATMIYOR
Sınıfları gezerken sükunete dikkat çeken ve deneme sınavının gerçeği aratmadığını belirten İspirli, geçen yıl ki başarısızlığın üstesinden gelinmesi gerektiğini söyledi. YGS’de 81 il içerisinde 74.olduğumuzu hatırlatan ve Kocaeli’nin bunu hak etmediğini söyleyen İspirli, “Bu başarısızlık nedeniyle çalıştaya ihtiyaç duyduk. Ulusal düzeyde yapılan iki önemli sınav var. Biri YGS biri SBS. Bunlar birbirini tamamlayan sınavlar” dedi.

MF ALANINDA ÇALIŞTAY YAPTIK
SBS’ye 27 bin YGS’ye ise 11 bin öğrencinin girdiğini belirten İspirli, “Bu gün 12 ilçemizde gerçeğini aratmayacak kadar ciddi bir şekilde deneme sınavımız yapılıyor. Geçtiğimiz yıllar 50.sıralardayken şimdi 10.sıralara kadar indik. YGS ve LYS’de ise MF (Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik) dışında iyiyiz. MF iyi değiliz ve bunu telafi etmek için çalışmalar yapıyoruz. Çalıştayın yanı sıra denetim ve rehberlik süreci başlattık. YGS ve LYS’ye hazırlanmak için ciddi çaba içindeyiz. Gecemizi gündüzümüze kattık” diye konuştu.

KENTE VEFA BORCUMUZ VAR
İspirli, “YGS ve LYS’nin MF kısmında bir türlü beklediğimiz başarıyı yakalayamadık. O yüzden bu derslere giren öğretmenlerimizle toplantılar yaptık. Kendileriyle birebir görüşmelerim oldu. Sorunları masaya yatırıyoruz. Bu arkadaşlar ciddi performans göstermeli. Kocaeli MF’de ki bu başarısızlığı hak etmiyor. Kente vefa borcumuz var. Öğretmenlerimiz azami çaba harcamalı” açıklamasında bulundu.

TEK BAŞINA MEB YETERLİ OLAMAZ
Öte yandan başarısızlığın sadece Milli Eğitime bağlanmasını haksızlık olarak niteleyen İspirli, “MEB’in yanı sıra aile, STK’lar ve öğretmenler en önemli faktörlerin başında geliyor. Kocaeli’nde okullaşmadan sosyal faaliyetlere kadar çok güzel şeyler yapılıyor. İlimizde 335 bin öğrenci varken her şeyde sadece 7 bin kişinin girdiği YGS temel alınmamalı ” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız