FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu20° C / 20° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İsmetpaşa Stadı'nın ihalesi 12 Haziran'da

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Emlak Konut’a devredilen İsmetpaşa Stadı’nın satış ihalesi 12 Haziran’da yapılacak Daha önce 4 parsel halinde satılması planlanan İsmetpaşa

8 Haziran 2014 Saat: 10:14
İsmetpaşa Stadı'nın ihalesi 12 Haziran'da
İsmetpaşa Stadı'nın ihalesi 12 Haziran'da

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Emlak Konut’a devredilen İsmetpaşa Stadı’nın satış ihalesi 12 Haziran’da yapılacak Daha önce 4 parsel halinde satılması planlanan İsmetpaşa Stadı’nında içinde bulunduğu 72 bin metrekarelik alanı tek parsel üzerinden satışa çıkacak.İhale 12 Haziran günü saat 14:30’da iki oturum halinde yapılacak.


TEK PARSEL HALİNDE
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Alikahya bölgesinde inşa edilecek 33 bin kişilik yeni stadyumun inşaatını yapacak olan TOKİ’ye, İzmit İsmetpaşa Stadı’nın 72.650 metrekare büyüklüğündeki arsasını yeni stadın maliyetine karşılık devretmişti. TOKİ, İsmetpaşa Stadı arazisinin satışı için iki kez ihaleye çıktı, ama talep gelmedi. Mevcut stadın arazisi yapılan protokolle Emlak Konut’a devredildi.Emlak Konut, İsmetpaşa Stadı’nın da içinde bulunduğu araziyi tek parsel halinde satışa çıkardı.

TOPLAM DEĞERİ 70 MİLYON
Emlak Konut, İsmetpaşa Stadı’nın da içinde bulunduğu arsaların değerini belirlemek için bir çalışma yapmış bu çalışma soncunda da bir rapor yayınlamıştı. Emlak Konut'un raporunda arazinin konut ve ticari ünitelerin bir arada bulunduğu proje olarak inşa edilmesinin en iyi ve verimli kullanım olacağı belirtilirken, konut alanı olarak değerlendirilen bölgenin metre kare fiyatının 1.500 TL, ticari alanın ise metre kare fiyatının 4.500 TL olduğu yer aldı.İçinde İsmetpaşa Stadı’nın da bulunduğu 72 bin 650 metrekare alanın toplam değerini ise 70 milyon lira olarak açıkladı.

İHALE İSTANBUL'DA
12 Haziran’da yapılacak olan ihalede ise Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarının katılması bekleniyor.Arazini değerinin 70 milyon lira olduğu belirtilirken, ihalede verilecek rakamın ise daha yüksek olması bekleniyor.İhale 12 Haziran günü saat
14:30’da İstanbul’da bulunan Emlak Konut GYO A.Ş.Genel Müdürlük Binası'nda yapılacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız