CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.57° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İŞLENMİŞ ETTE YENİ DÖNEM BAŞLADI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, bugün yürürlüğe giren Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliğince, işlenmiş et ürünlerinin üzerinde bulunan % 100 ibaresi yasaklandı. Tebliğin yürürlüğe gir

5 Mart 2013 Saat: 18:42
İŞLENMİŞ ETTE YENİ DÖNEM BAŞLADI
İŞLENMİŞ ETTE YENİ DÖNEM BAŞLADI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın, bugün yürürlüğe giren Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliği'nce, işlenmiş et ürünlerinin üzerinde bulunan "% 100" ibaresi yasaklandı.
Tebliğin yürürlüğe girmesiyle birlikte, İstanbul İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları denetimde uygunsuzluk tespit ettikleri bazı işyerlerine para cezası kesti.


PARA CEZALARIYLA YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın hazırladığı ve 3 ay önce Resmi Gazete'de yayımlanan, "Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliği" bugün itibariyle yürürlüğe girdi.


Döner, pastırma, sucuk, köfte, jambon ve diğer et ürünlerinin standartlarının belirlendiği tebliğ ile birçok değişiklik yapıldı. Tebliğin yürürlüğe girmesiyle birlikte İstanbul İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, Üsküdar'da bulunan birçok işyerinde denetim gerçekleştirdi. Ekipler, yeni mevzuata uygun olmayan ya da başka eksikleri bulunan bazı iş yerlerine para cezası uyguladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız