CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.53° C / 19° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

İŞKUR BÜRO PERSONELİ ALACAK...

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 213 ön lisans, 500 lisans mezunu toplam 713 sözleşmeli Büro Personeli alacak. Dün itibari ile başlayan başvurular, 15

2 Nisan 2013 Saat: 12:24
İŞKUR BÜRO PERSONELİ ALACAK...
İŞKUR BÜRO PERSONELİ ALACAK...

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 213 ön lisans, 500 lisans mezunu toplam 713 sözleşmeli Büro Personeli alacak. Dün itibari ile başlayan başvurular, 15 Nisan saat 23.59'da sona erecek. Alımda, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sırası esas alınacak.

Sözleşmeli Büro Personeli olarak atanabilmek için belirlenen şartlar ise şöyle:

"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, lisans mezunları için 07-08 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS (B) grubu, ön lisans mezunları için ise 22 Eylül 2012 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, son müracaat tarihi itibarıyla lisans veya ön lisans programından mezun olmak (son başvuru tarihi itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların yerleştirilmesi yapılmış olsa dahi atamaları yapılmayacaktır). Lisans mezunları için KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünde 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan sınavdan en az 70 puan almış olmak, ön lisans mezunları için KPSS (B) grubu KPSS P93 puan türünde 22 Eylül 2012 tarihinde yapılan sınavdan en az 70 puan almış olmak." Bu şartları taşıyan adaylar 15 Nisan 2013'ün son dakikalarına kadar işkur resmi internet sitesinden başvurularını yapabilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız