FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Işık, yerli otomobile önem veriyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık, Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin üretilerek dünyaya ihraç edilmesini istediklerini söyledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık, Tü

25 Ocak 2014 Saat: 13:41
Işık, yerli otomobile önem veriyor
Işık, yerli otomobile önem veriyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık, Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin üretilerek dünyaya ihraç edilmesini istediklerini söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık, Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin üretilerek dünyaya ihraç edilmesini istediklerini söyledi. Bakan Işık, en büyük eksikliklerden olan Otomotiv Test Merkezi’nin de Yenişehir’e yapılması konusunda süreci hızlandırma kararı aldıklarını dile getirdi.

“OTOMOTIV TESTI IÇIN YURT DIŞINA ÇOK CIDDI PARALAR ÖDÜYORUZ”

Bakan Fikri Işık, Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti.Burada, Yenişehir’de yapılması planlanan Otomotiv Test Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Işık, “Türkiye Otomotiv Testi noktasında yurt dışına çok ciddi paralar ödüyor.TSE’nin Yenişehir’de otomotiv test merkezi yapımı çalışmaları var.Bugün bu çalışmaları nasıl hızlandırırız onu da konuşacağız.” dedi.

“ARTIK BIR TÜRK MARKASI OTOMOBIL DÜNYAYA IHRAÇ EDILSIN”

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi Heykel’de Tarihi Belediye Binasında ziyaret eden Bakan Işık, burada da yerli otomobil konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Işık, şöyle konuştu: “Biz arzu ediyoruz ki artık bir Türk markası dünyaya ihraç edilsin.Hem Türkiye’de üretilsin hem de dünyaya ihraç edilsin.Bu konuda çok iyi bir alt yapımız var ama bu alt yapımızı büyük bir organizasyonla birleştirip inşallah yerli bir otomobil markamızı da oluşturmak istiyoruz.Bu noktada kilit şehirlerimizden birisi de Bursa.”

“OTOMOTIV TEST MERKEZI IÇIN SÜRECI HIZLANDIRMA KARARI ALDIK”

Istanbul, Kocaeli, Bursa ve Tekirdağ bölgesinin, yerli otomobil markasının çıktığı bir bölge olacağını vurgulayan Bakan Işık, şöyle devam etti: “Bu noktada KOBI’lerimizin çok ciddi çabaları var, arzuları var.Biz arzu ediyoruz ki artık bir Türk markası dünyaya ihraç edilsin.Hem Türkiye’de üretilsin hem de dünyaya ihraç edilsin.Bu konuda çok iyi bir alt yapımız var ama bu alt yapımızı büyük bir organizasyonla birleştirip inşallah yerli bir otomobil markamızı da oluşturmak istiyoruz.Bu noktada kilit şehirlerimizden birisi de Bursa.Otomotiv Test Merkezi’nin hayata geçirilmesi noktasında biraz önce bir değerlendirme yaptık ve süreci hızlandırma kararı aldık.Inşallah en hızlı şekilde bu otomotiv test merkezi de hayata geçerse, yerli otomobilini üretilmesinde en önemli eksikliklerden birini de gidermiş olacağız.Bu konuyu çok önemsiyoruz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bakan Işık’a Bursa’nın simgesi kabul edilen kılıç hediye etti. Bakan Işık, daha sonra Ak Parti Il Başkanlığı’na geçti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız